معاون اداری مالی شهردار بروجرد:

لرستان خبر: معاون اداری مالی شهردار بروجرد گفت: با توجه به این‌که در سال‌های گذشته حکم تخریب 5 هزار پرونده در زمینه ساخت و ساز در بروجرد صادر شده بود اما در راستای جلوگیری از تنش این حکم اجرایی نشد که زیان این مسئله متوجه شهرداری بود.

به گزارش لرستان خبر، محسن یارمحمدی عصر امروز در جلسه بررسی موانع و راهکارهای افزایش درآمد شهرداری اظهار داشت: با وجود این‌که شهرداری بروجرد امسال با کاهش شدید منابع درآمدی رو به رو است اما همواره در راستای افزایش درآمد تلاش می‌کند.

 

وی افزود: نیروهای شهرداری امسال ماه‌های فروردین و اردیبهشت حقوق خود را دریافت نکرده‌اند اما با توجه به این‌که بسیاری از شهرداری‌های کشور با این مسئله مواجه‌اند، نباید این موضوع را مشکلی حاد برای شهرداری بروجرد به حساب آورد.

 

معاون اداری مالی شهردار بروجرد عنوان کرد: شهرداری بروجرد نزدیک به 17 میلیارد تومان از نهادها و ادارات دولتی طلب دارد که در صورت وصول این مطالبات بخش قابل ملاحظه‌ای از مشکلات شهرداری مرتفع می‌شود.

 

وی تصریح کرد: هریک از 250 نفر از نیروهای در آستانه بازنشستگی شهرداری 20 تا 30 میلیون سهم چهاردرصدی برخوردار هستند که با احتساب مبلغ تقریبی 50 میلیون تومان به ازای حق سنوات و سهم چهاردرصدی شهرداری موظف به پرداخت رقم قابل توجهی بوده که در حال حاضر از توان شهرداری خارج است.

 

یارمحمدی بیان کرد: با توجه به این‌که پرونده‌های تخلفاتی ساخت و ساز که به کمیسون ماده 100 ارجاع داده می‌شوند با وجود صدور حکم تخریب برای این ساخت و سازها اما این حکم اجرایی نمی‌شود که در این صورت حق شهرداری تضییع می‌شود.

 

ناصر مرادی، سخنگوی شورای اسلامی شهر بروجرد در این نشست اظهار داشت: با توجه به این که شهرداری حجم قابل توجهی از درآمد خود را از محل عوارض و جرائم ساختمانی دریافت می‌کند، استانداری لرستان موارد سختگیرانه خود را در این زمینه نسبت به شهرداری بروجرد کاهش داده و تعامل لازم را انجام دهد.

 

وی با اشاره به زیان‌هایی که متوجه شهرداری است، افزود: با توجه به این‌که در سال‌های گذشته حکم تخریب پنج هزار پرونده در زمینه ساخت و ساز در بروجرد صادر شده بود اما در راستای جلوگیری از تنش این حکم اجرایی نشد که زیان این مسئله متوجه شهرداری بود.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: با توجه به این‌که برخورداری از سهم چهاردرصدی برای کارگران در آستانه بازنشستگی حق مسلم آن‌ها است بنابراین شورای شهر با اتحاد با هم باید در جهت پرداخت حقوق کارگران شهرداری تلاش کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات