به گزارش لرستان خبر به نقل از فرهنگ نیوز ، هر کسی که ازدواج می کند نیاز به کارت دعوت عروسی دارد؛ کارت‌هایی که قالب‌شان فراتر از کارت‌های مقوایی نمی‌رود و استفاده‌شان نیز بیشتر از یک بار دیدن و خواندن نیست.در خانواده های خودم هم کارت های عروسی زیادی میدادند که بعد از یک هفته هم در سطل آشغال جا می گرفت. 

 

 
 
با همسرم گفتیم اگر هزینه ای بیشتر کنیم ولی چیزی تحویل طرف مقابل دهیم که پرمحتوا باشد و ماندگاری بیشتری داشته باشد و همچنین مورد استفاده قرار بگیرد بهتر است. چون هم این که پولمان را دور نریختیم و هم اینکه حرکتی در راستای فرهنگ سازی  انجام دادیم و تلنگر کوچکی به خانواده هایی که ممکن است ضعف ایمان داشته باشند زده ایم. 
 
 
هزینه هر عدد کارت عروسی 300 تومان بود ولی هزینه رایت و چاپ هر عدد دی وی دی 600 تومان، که هرچند ممکن است کمی بیشتر باشد اما نسبت به فرهنگ سازی ای که میکند واقعا می ارزد.
 
 
جشنواره مردمی فیلم عمار  فیلم‌های زیادی درباره سبک زندگی تولید کرده است. «به همین سادگی» هم نام یکی از همین مستندهاست که قصه ازدواج ساده دو دانشجوی دانشگاه تهران را روایت می‌کند؛ ازدواجی آسانِ آسان، ساده و بی‌دردسر و بی‌غصه.... چقدر از این زندگی‌ها کنار ما زیاد است ولی در فرهنگ عمومی و رسانه‌ای ما نمایش داده نمی‌شود.
 
 
فیلم "به همین سادگی" برخی سخنرانی های مرتبط با ازدواج و آهنگ حامد زمانی که در رابطه با عروسی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) خوانده و آهنگ های این چنینی محتوای دعوت‌نامه عروسی‌مان را تشکیل می دهد. 
 
 
خانواده هم از این کار ما استقبال کردند و گفتند کار جدیدی است و خیلی خوب است. البته بعضی ها مثل خواهرم به همان سبک قدیمی پافشاری می‌کردند و می‌گفتند کارت بدهید ولی گفتم که اکر دی وی دی بدهیم بهتر است چون که هم فرهنگ سازی کردیم و هم پولمان را دور نریخته ایم. البته با شناختی هم که از خانواده های خودمان دارم؛ حس میکنم از این کار استقبال کنند. 

 
 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات