مدیرکل کمیته امداد لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: 25 مرکز نیکوکاری در استان لرستان فعالیت دارند که 5 هزار و 200 حامی، 57 هزار و 96 امدادیار افتخاری و 56 هزار نیکوکار با این مراکز همکاری می‌کنند.

به گزارش لرستان خبر، ولی‌الله منتظری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 25 مرکز نیکوکاری در استان لرستان فعالیت می‌کنند.

 

وی افزود: مراکز نیکوکاری در استان در سال 92 تأسیس شدند که پنج هزار و 200 حامی، 57 هزار و 96 امدادیار افتخاری و 56 هزار نیکوکار با این مراکز همکاری می‌کنند.

 

مدیرکل کمیته امداد لرستان عنوان کرد: از سال 92 تا پایان اردیبهشت امسال دو میلیارد و 780 میلیون تومان کمک مردمی در مراکز نیکوکاری در لرستان جمع‌آوری شده است.

 

وی تصریح کرد: مراکز نیکوکاری در محله، واحد مردمی کمیته امداد هستند که در مسجد روستاها، شهرک‌ها و محلات تشکیل می‌شود.

 

منتظری ضمن تأکید بر این‌که مراکز نیکوکاری در جهت توسعه مشارکت‌های مردمی و خدمت به نیازمندان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: هیئت امنای مساجد، ائمه جماعات و معتمدان محلی اعضای هیئت عامل مراکز نیکوکاری را تشکیل می دهند.

 

وی بر ضرورت همکاری تشکل‌های مردمی در خدمت‌رسانی به محرومان توسط کمیته امداد تأکید و خاطرنشان کرد: اجرای منویات مقام معظم رهبری، تقویت کارکرد اجتماعی مساجد، ارائه خدمت به نیازمندان در محل سکونت، توسعه خدمت‌رسانی به محرومان و تکریم آنان از جمله اهداف تشکیل مراکز نیکوکاری است.

 

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: تقویت همبستگی اجتماعی و همدردی عمومی، ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری، حفظ عزت نفس و کرامت انسانی محرومان، اطلاع‌رسانی شفاف و در نتیجه افزایش اعتماد عمومی، ایجاد توازن اجتماعی درجامعه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی از دیگر اهداف این مراکز است.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات