معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی:

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: خانواده‌های دارای دو معلول به بالا صاحب مسکن می‌شوند

سید علی اکبر طاهایی عصر پنجشنبه در حاشیه افتتاح مراکز آموزشی فنی و حرفه ای بروجرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از هدف گذاری های سازمان فنی و حرفه ای در چارچوب برنامه های راهبردی وزیر تعاون و دولت تدبیر و امید با تایید خاص ریاست جمهور تقویت و توجه ویژه به آموزش های مهارتی است.

 

وی افزود: یکی از مهارتهای سنتی و قدیمی رها شده بروجرد قلم زنی روی ظروف ورشو است که با حمایت وزیر تعاون و اهتمام یک بانوی ارزشمند که پدر ایشان در حرفه قلم زنی صاحب نام است به احیای این حرفه همت گذاشته است.

وی ادامه داد: امروز یک کارگاه تولید کفش با ۵۰ میلیون تومان تسهیلات و اشتغال ۱۵ نفر و کارگاه آموزشی قلم زنی و ورشوکاری با اعتبار ۸ میلیون تومان آورده بدون دریافت تسهیلات آن هم با اشتغالزایی برای ۱۵ جوان جویای کار در مرکز فنی و حرفه ای خواهران بروجرد افتتاح شده است.

طاهایی تصریح کرد: این کارگاههای آموزشی با کمک بخش خصوصی مورد بهره برداری قرار گرفته است که این اقدام می تواند در دیگر رشته ها موجب اشتغالزایی برای جوانان شود.

وی افزود: متاسفانه میزان نرخ بالای بیکاری در استان لرستان به دلایل عدیده یک موقعیت خاصی را ایجاد کرده است که با ایجاد این کارگاههای آموزشی، سازمان فنی و حرفه ای استان لرستان در نظر دارد با احیائ صنایع رها شده به توسعه آنها از طریق آموزشهای مهارتی بپردازد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ آموزشگاه آزاد در استان لرستان فعالیت دارند که تقویت این آموزشگاهها مورد تاکید وزارت و سازمان فنی و حرفه ای است.

وی تاکید کرد: امروز برای ایجاد ظرفیت اشتغال و کار آفرینی صندوق توسعه ملی نیز یکی از اسپانسرهاست که می توان در راستای رونق تولید از آن اسفاده کنیم.

وی در پاسخ به اینکه چه تعداد شغل در سال جاری ایجاد خواهد شد، ادامه داد: میزان اشتغال مورد نظر سالیانه یک میلیون شغل و فرصت شغلی است که به دنبال ایجاد آن در کشور هستیم.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی یادآور شد: با توجه به جمعیت جوان کشور توصیه شده است که توسعه مهارتهای آموزشی با بازاریابی همراه باشد.

 

وی در پایان افزود: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک حرکت خوبی را در دستور کار قرار داده و آن هم کمک به خانواده های داری دو معلول به بالا است که فاقد مسکن هستند.

طاهایی تصریح کرد: این کمکها برای صاحبخانه شدن این خانواده ها در قالب کمکهای بلاعوض صورت می گیرد. منبع: مهر

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات