لرستان خبر گزارش می دهد؛

وسایل و تجهیزات بزرگ‌ترین پارک و شهربازی لرستان به دلیل قدمت و فرسودگی از استاندارد لازم برخوردار نیستند.

به گزارش لرستان خبر، با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و تعطیلی مدارس، پارک‌ها مکان مناسبی  برای گذراندن اوقات فراغت، تفریح و سرگرمی شهروندان است، علاوه بر همشهریان، مسافران بسیاری نیز از این فضاهای زیست‌محیطی و طبیعی استفاده می‌کنند.

 

کودکان و نوجوانان اشتیاق زیادی برای رفتن به شهربازی‌ها دارند چراکه بهترین انتخاب برای تخلیه هیجان در اوقات فراغت به شمار می‌روند ولی ایمنی و استاندارد نقش بسزایی در تداوم این نشاط دارد، تخلیه هیجانی و شادی در این مکان‌ها همیشه پایان خوشی ندارد و ممکن است به علت عدم استاندارد و قدیمی بودن وسایل بازی اتفاقات تلخ و ناگواری بیفتد.

 

فرسودگی وسایل و تجهیزات بزرگ‌ترین شهربازی خرم‌آباد

 

شهربازی کیو در بزرگ‌ترین پارک خرم‌آباد و کنار دریاچه‌ای زیبا قرار دارد، محلی که هرساله در فصل بهار و تابستان با استقبال شهروندان خرم‌آبادی برای گذراندن اوقات فراغت مواجه است اما متأسفانه از وسایل و تجهیزات استاندارد برخوردار نیست.

 

تجهیزات و وسایل بازی بزرگ‌ترین پارک و شهربازی خرم‌آباد قدیمی و از استاندارد لازم برخوردار نیست، علاوه بر فرسودگی وسایل بازی، این شهربازی از امکانات رفاهی مناسبی مانند آبخوری یا آب‌سردکن، سرویس بهداشتی مناسب، سطل زباله و نیمکت سالم برخوردار نیست.

 

 

لیلا احمدی شهروند خرم آبادی در گفت‌وگو  اظهار داشت: گاهی اوقات به اتفاق خانواده به این پارک می‌آییم اما با اینکه این شهربازی بزرگ‌ترین شهربازی خرم‌آباد است اما امکانات و وسایل بازی خوبی ندارد از طرفی درپارکی به این بزرگی یک لیوان آب خنک پیدا نمی‌شود.

 

نبود امکانات رفاهی مناسب در شهربازی خرم‌آباد

 

وی با اشاره به اینکه وسایل فرسوده شهربازی خرم‌آباد، گفت: با اینکه پسرم اصرار دارد با وسایل آن بازی کند اما اجازه نمی دهم چون وسایل آن خیلی قدیمی است واطمینان ندارم حتی برق اضطراری داشته باشند.

 

زهرا امیری اظهار داشت: اهل شهرستان دورود هستیم و نخستین بار است که به این شهربازی آمده‌ام و با دیدن آن اصلاً انتظار نداشتم بزرگ‌ترین شهربازی مرکز استان لرستان چنین وضعیت نامناسبی داشته باشد.

 

وی به صندلی‌های خراب شهربازی اشاره  کرد وگفت: همه این صندلی‌ها جلوی آفتاب قرار دارند و نشستن روی آنها اذیت کننده است از طرفی وضعیت سرویس‌های بهداشتی آن هم ضعیف است.

 

 

لازم به ذکر است که چای سرای این شهربازی بیشتر شبیه به مخروبه‌ای است که چندین سال است که فقط خاک می‌خورد و اطرافش پر از زباله و وسایلی است که استفاده‌ای ندارد، متأسفانه عدم توجه به نظافت محوطه شهربازی  وعدم رسیدگی به فضای سبز این پارک را از طراوت و لطافت خاص بی‌نصیب کرده است.

 

یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم‌آباد  در این رابطه اظهارداشت: شهربازی کیو طی مجوزاتی به پیمانکار اجاره داده شد و طبق نظر کارشناسان تاکنون سه میلیارد تومان در این مکان سرمایه‌گذاری کرده است.

 

مزایده مجدد شهربازی خرم‌آباد

 

وی بابیان اینکه درزمینهٔ استانداردسازی وسایل شهربازی دو پیشنهاد ارائه‌شده، افزود: پیشنهاد اول این است که هر دستگاهی را که اداره استاندارد تائید کرد شهرداری باقیمت کارشناسی آن‌ها را خریداری کند و پیشنهاد دیگر این است که مزایده شهربازی را به پیمانکار جدید واگذار کرده و هزینه سرمایه‌گذاری برای دستگاه‌ها نیز به پیمانکار جدید واگذار شود.

 

 

شهردار خرم‌آباد عنوان کرد: مزایده‌ای برای شهربازی برگزار شد ولی به دلیل قیمت پیشنهادی بسیار پایین موافقت نشد، در حال حاضر تصمیم بر این گرفته‌شده شهربازی کیو با یک قیمت کارشناسی مجدداً به مزایده گذاشته شود.

 

وی بیان کرد: دستگاه‌های شهربازی باید توسط شهرداری خریداری شود چراکه در این رابطه الزام قانونی هم وجود دارد

.

عیدی بیرانوند تصریح کرد: نامه‌ای کتبی به شورای شهر نوشته شد تا در این زمینه راهکاری ارائه دهد اما متأسفانه شورای شهر راهکاری ارائه نداد و حل مسئله را بر عهده خود شهرداری گذاشته‌ است.

 

غیر استاندارد بودن وسایل شهربازی کیو

 

وی خاطرنشان کرد: با اداره کل استاندارد جلسه‌ای برگزار شد و قرار است نتیجه اقدامات کارشناسی را ظرف چند روز آینده اعلام کنند.

 

 

مرضیه قنبریان، مدیرکل سازمان استاندارد لرستان اظهار داشت: وسایل شهربازی کیو غیراستاندارد هستند و در جلسه‌ای که با شهرداری خرم‌آباد برگزار شد مقرر شد از طرف  سازمان استاندارد  بازرسی لازم انجام گیرد تا شهرداری در این زمینه تعیین تکلیف کند، گزارش این بازرسی تا آخر هفته اعلام می‌شود بنابراین شهرداری باید درزمینهٔ جمع‌آوری یا استانداردسازی وسایل اقدام کند.

 

وی افزود: رعایت ایمنی و استاندارد وسایل و تجهیزات در پارک‌ها امری ضروری است که امیدواریم مسئولان توجه بیشتری به استانداردسازی تجهیزات پارک و شهربازی‌ها داشته باشند.

 

مدیرکل استاندارد لرستان با بیان اینکه هیچ‌کدام از وسایل شهربازی کیو استاندارد لازم را ندارند، اظهار داشت: در صورتی که تا پایان تیر ماه مشکلات و نواقص این شهربازی رفع نشود، مطابق قانون پلمپ و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

 

اگر توجه به وسایل و تجهیزات فرسوده این شهربازی نشود شاهد اتفاقات ناگواری می‌شویم، بنابراین از متولیان امرانتظارمی‌رود نظارت کاملی برامنیت وسایل بازی در بزرگ‌ترین شهربازی خرم‌آباد داشته باشند.منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • سعید

    استاندارد، مغازه ای بیشتر نیست.
    قطع رجال این استانه که از ایلام یه خانم بی تجربه رو بیارن
    افسوس

  • وحید

    باتشکر از خانم مدیر کل چون حرف دل مردم میزنه بعضیا خوششون نمیاد خانم مدیر کل با برخورد قاطع باعث جلوگیری از فاجعه شوید

نظرات