نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

لرستان خبر: نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: باید دستگاه قضا اقدامات لازم برای کاهش مراجعات حضوری و ارتباط مردم از طریق اینترنت و سیستم‌های ارتباطی مجازی با دادگستری را انجام دهد تا مردم بدون حضور الزامی در دادگستری به مقصود خود برسند.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در دیدار با کارکنان دادگستری لرستان اظهار داشت: حضور یک مجتهد عادل در رأس دستگاه قضایی یکی از دستگاه قضایی امتیازات جمهوری اسلامی ایران نسبت به دستگاه قضایی سایر کشورها است.

 

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، افزود: معیار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران شهید بهشتی است چراکه وی فردی از قدرت فکر، اندیشه و قوه مدیریتی برخوردار بود.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تسلط بر قوانین قضایی اسلامی و قضایی سایر کشورها را از ویژگی شهید بهشتی برشمرد و عنوان کرد: شهید بهشتی شخصی مؤمن، باصلابت، مهربان و قاطع و باعطوفت و اسلام‌شناسی قوی در حوزه و دانشگاه بود.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که اسلام‌شناسی شهید بهشتی علاوه بر داخل، خارج از کشور را نیز شامل می‌شد، تصریح کرد: شهید بهشتی مدیری با کفایت، مسئولی با درایت و اسلام‌شناسی بصیر بود که باید جلوه‌های شخصیتی ایشان برای نسل جوان بازگو شود.

 

میرعمادی بر اهمیت دستگاه قضایی اشاره و  بیان کرد: دستگاه قضایی وظیفه دارد نسبت به احقاق حق و اجرای عدالت در جامعه تلاش کند چراکه عدالت نماد دستگاه قضایی است و این مأموریتی مهم برای این دستگاه محسوب می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی باید پناهگاه مظلومان و صاحبان حق قرار گیرد و در مقابل زورگویان و متجاوزان بایستد و از جرائم و جنایات در جامعه پیشگیری کند.

 

نماینده ولی‌فقیه درلرستان تقویت شورای حل اختلاف را از دیگر وظایف دستگاه قضا برشمرد و گفت: دستگاه قضایی وظیفه دارد جان و مال و ناموس مردم را حفظ کند و در این راستا امنیت، آسایش و آرامش مردم را فراهم کند.

 

وی بر لزوم کاهش حجم مراجعات حضوری به دادگستری تأکید کرد و افزود: باید دستگاه قضا اقدامات لازم برای کاهش مراجعات حضوری و ارتباط مردم از طریق اینترنت و سیستم‌های ارتباطی مجازی با دادگستری را انجام دهد تا مردم بدون حضور الزامی در دادگستری به مقصود خود برسند.

 

میرعمادی با ابراز خرسندی از به‌روز و پیشرفته بودن دادگستری لرستان، عنوان کرد: دستگاه قضایی ما از استقلال خوبی برخوردار است و امنیتی که در استان لرستان مشاهده می‌کنیم در کمتر نقاط ایران دیده می‌شود.

 

وی از ارائه تسهیلات کلان به برخی افراد خاص انتقاد و تصریح کرد: برخی افراد با داستن تسهیلات کلان در استان، سرمایه‌گذاری خود را در خارج از استان انجام می‌دهند که باید بررسی شود چه کسانی از آن‌ها حمایت می‌کنند که حتی به دادگاه هم معرفی نمی‌شوند.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات