مرد خلافکاری که قصد داشت با معرفی خود به عنوان برادزاده وزیر ،‌ نمایندگی یکی از شرکت‌های خودروساز را به دست بیاورد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش لرستان خبر، مرد خلافکاری که قصد داشت با معرفی خود به عنوان برادزاده وزیر ،‌ نمایندگی یکی از شرکت‌های خودروساز را به دست بیاورد، شناسایی و دستگیر شد.

 

 

پنجم اردیبهشت ماه سال جاری نماینده حقوقی وزارات صنعت و معدن به عنوان شاکی در دادسرای ناحیه 10 تهران حاضر و با طرح شکایتی عنوان داشت که شخصی با معرفی خود تحت عنوان برادرزاده شخص وزیر و ارائه معرفی نامه مجعول، قصد گرفتن نمایندگیِ یکی از شرکت‌های خودروسازی را داشته است.

 

 

پرونده در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "جعل" و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 10 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات نماینده حقوقی:

نماینده حقوقی وزارت صنعت و معدن پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: "چندی پیش شخصی با جعل هویت و همچنین جعل عنوان نماینده سازمان بازرسی کل کشور، به دفتر مرکزی یکی از شرکت‌های خودروسازی کشور مراجعه و قصد داشته تا با ارائه مدارک شناسایی و همچنین معرفی نامه مجعول نسبت به گرفتن نمایندگی خدمات پس از فروش، برای شخصی بنام "پیمان . ش" در استان فارس اقدام نماید که عوامل حراست وزارتخانه با بررسی مدارک ارائه شده از سوی این شخص اطلاع پیدا کردند که این مدارک تماماً مجعول بوده و شخص وزیر نیز صراحتا عنوان داشته‌اند که برادرزاده‌ای با این مشخصات نداشته و هرگونه اقدام جهت اخذ نمایندگی شرکت‌های خودروسازی نیز می‌بایست برابر ضوابط قانونی انجام شود."

شناسایی مجرم سابقه دار:

کارآگاهان پایگاه هشتم با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته دفتر مرکزی شرکت خودروسازی، موفق به شناسایی تصویر برادرزاده قلابی وزیر شدند؛ با بدست آمدن تصویر این شخص و انجام چهره نگاری از طریق بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار بنام "محمد . ن" (متولد 1359) با بیش از 7 سابقه ارتکاب جرایم مختلف با موضوعات جعل، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، نگهداری سلاح و مهمات جنگی و ... شدند.

دریافت نمایندگی در ازای پرداخت  30 میلیون تومان:

همزمان با شناسایی "محمد. ن" و در ادامه رسیدگی به پرونده، "پیمان . ش" که متهم(محمد.ن) قصد داشت تا امتیاز نمایندگی شرکت خودروسازی را برای وی اخذ نماید نیز شناسایی و در تحقیقات از وی مشخص شد که "محمد.ن" ضمن معرفی خود به عنوان برادرزاده وزیر و همچنین نماینده سازمان بازرسی کل کشور مدعی شده که بواسطه این ارتباطات قادر به دریافت نمایندگی از شرکت های خودروسازی است و با طرح این پیشنهاد(اخذ نمایندگی خدمات پس از فروش از شرکت خودروسازی) مبلغ 30 میلیون تومان از "پیمان . ش" دریافت کرده است .

دستگیری متهم :

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از سوابق متهم ، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در خیابان تهران نو و دستگیری وی در مورخه 26/03/1394 شدند.

متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه جعل مدارک و همچنین سوءاستفاده از شباهت فامیلی خود با شخص وزیر شده اما در ادامه و با ارائه دلایل و شواهد غیر قابل انکار مجبور به اعتراف شد.

جعل عنوان دولتی ، شیوه و شگرد کلاهبرداری:

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از اشخاصی که متهم تحت عناوین مختلف به آنها مراجعه کرده، مشخص شد که متهم ضمن معرفی خود تحت عناوین مختلف دولتی و به بهانه‌های مختلف از جمله "اخذ مجوز ساخت پمپ بنزین در سطح شهر تهران" ، "انجام امور قضایی" ، "انجام امور بیمه ای در خصوص بیماری‌های خاص" و .... ، نسبت به فریب این افراد و دریافت وجوهات مختلف از آنها اقدام نموده است.

سرگرد کارآگاه قُباد بُرجی، سرپرست پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: " متهم پرونده با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حـر – خیابان 12 فروردین مراجعه نمایند."منبع:خبرنگاران

 
 
 
 
 
 
 
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات