امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد گفت: با وجود این‌که تذکر لسانی در انجام این فریضه در جامعه از وظایف مردم است اما عدم حمایت مسئولان نظام از مردم جرأت این کار از آن‌ها سلب شده است.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان اظهار داشت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر تضمین‌کننده قوام و پایداری نظام اسلامی است.

 

وی بر لزوم تقید مسئولان نسبت به اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد و افزود: مسئولان باید این واجب الهی را برای مردم تشریح و نسبت به اجرای آن ترغیب کنند.

 

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: باید دولت و مسئولان نسبت به ایجاد تشکیلاتی برای اجرای این مهم تلاش کنند چراکه اجرای این فریضه الهی تنها توسط امکانات و تجهیزات محدود ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر میسر نمی‌شود.

 

وی با ابراز تأسف از این‌که در کشور برخورد قاطعی در این زمینه انجام نمی‌شود، تصریح کرد: در کشور قانون محکمی در زمنیه حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وجود ندارد.

 

ترابی ضمن تأکید بر وارد عمل شدن دولت، مجلس و دستگاه قضاء در این حوزه، بیان کرد: با وجود این‌که تذکر لسانی در انجام این فریضه در جامعه از وظایف مردم است اما عدم حمایت مسئولان نظام از مردم جرأت این کار از آن‌ها سلب شده است.

 

مسلم پورقاسمیان، فرماندار بروجرد در این نشست اظهار داشت: قبح برخی گناهان در جامعه شکسته و شده و انجام آن برای عرف به صورت امری عادی درآمده است.

 

وی افزود: تمامی مسئولان باید در راستای جلوگیری از ترویج برخی گناهان در جامعه و تحقق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش کنند چراکه این فریضه الهی در شهرستان بروجرد که سبقه مذهبی دارد، جدی گرفته نشده است.

 

فرماندار بروجرد ضمن تأکید بر لزوم برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان، عنوان کرد: باید در راستای رسیدگی به‌موقع و تسریع در آن شعبه ویژه‌ای در قوه قضایی به این امر اختصاص یابد و در این زمینه باید از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت شود.

 

وی با اشاره به این‌که تعیین مسئولیت در تمامی دستگاه‌های در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند، تصریح کرد: در زمینه تحقق بهینه امر به معروف و نهی از منکر تأمین اعتبارات لازم و ساماندهی دستگاه‌های ذی‌ربط امری ضروری است.

 

پورقاسمیان ضعف بنیه فرهنگی را یکی از عوامل تحقق این واجب در جامعه دانست و بیان کرد: در راستای نهادینه شدن این واجب الهی در جامعه باید دستگاه‌های فرهنگی با به کارگیری امکانات موجود سهم خود را نسبت به این موضوع ادا کنند.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات