فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با تلاش ماموران پلیس فتای فارس فردی که با استفاده از بدافزار جاسوسی بیش از ۳ میلیارد ریال از حساب شهروندان برداشت کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سردار احمدعلی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در ارائه گزارش‌ها و و ارائه مرجوعه قضائی چند شاکی مبنی بر کسر موجودی از حسابشان در بستر فضای سایبری، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

 

سردار گودرزی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد برداشت‌ها به یک روش خاص صورت گرفته که با توجه به اهمیت موضوع، یک تیم عملیاتی جهت شناسایی متهم یا متهمان تشکیل و تحقیقات در این زمینه آغاز شد.

 

وی با بیان اینکه مأموران با انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق به شناسایی و دستگیری یک نفر متهم شدند گفت: فرد هکر با طراحی و نصب نرم افزار جاسوسی "کی لاگر" بر روی سیستم کافی نت‌های شهرستان‌های شیراز، تهران، مازندران، اصفهان و کیش اطلاعات حساب کاربری و بانکی افرادی که برای انجام تراکنش مالی خود مراجعه کرده بودند را به دست آورده و در ادامه اقدام به خالی کردن حساب قربانیان می‌کرده است.

 

سردار گودرزی تصریح کرد: فرد هکر برای اینکه توسط پلیس شناسایی نشود منزل مبله‌ای را در شیراز به صورت روزانه اجاره و وجوه سرقتی خود را به پول اینترنتی (بیت کوین) تبدیل می‌کرده است.

 

وی بیان کرد: "کی‌لاگرها" ابزارهایی هستند که تمام کارهای انجام شده کاربر توسط صفحه کلید را ثبت می‌کنند و می‌تواند به صورت‌های سخت افزاری و نرم افزاری تولید شوند.

 

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه شهروندان برای وارد کردن اطلاعات مهم و حساس خود از کامپیوترهای مستقر در مکان‌های عمومی استفاده نکنند افزود: کاربران باید ترافیک ارسال و دریافت اطلاعات سیستم خود را مرتب کنترل کنند که در حالت معمول میزان دریافت اطلاعات باید بالاتر از ارسال اطلاعات باشد.

 

 

سارقان 380 رأس احشام در دام پلیس پاسارگاد

فرمانده انتظامی شهرستان "پاسارگاد" استان فارس از دستگیری دو نفر سارق که 380 رأس احشام را به سرقت برده بودند، خبر داد.

سرهنگ کرم‌الله گودرزی گفت: در پی به سرقت رفتن 380 رأس احشام در یکی از ارتفاعات شهرستان، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با توجه به اطلاعات کسب شده و اقدامات نامحسوس، موفق شدند دو نفر متهم را شناسایی و آنها را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه کلیه احشام مسروقه کشف و تحویل مالباخته شد تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های اولیه به جرم ارتکابی اقرار و به مرجع قضائی معرفی شدند. منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات