رئیس کمیسیون فنی تخصصی شورای شهر بروجرد:

لرستان خبر: رئیس کمیسیون فنی تخصصی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: قوانین میراث فرهنگی تنها در برخی محلات موفق است و با وجود 250 هکتار بافت فرسوده‌ای که در بروجرد وجود دارد، در صورت عدم احیای آن‌ها تخریب می‌شوند.

به گزارش لرستان خبر، ناصر مرادی ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات بافت‌های فرسوده شهر بروجرد اظهار داشت: قوانین میراث فرهنگی در زمینه احیای بافت‌های فرسوده، مانع از رغبت سازندگان برای احیای بافت‌های فرسوده در بروجرد شده است.

 

وی از تخریب بافت‌های فرسوده خبرداد و افزود: با توجه به قانون میراث فرهنگی که در مناطق با بافت فرسوده باید ساختمان‌هایی دو طبقه احداث شود چراکه ساختمان‌هایی با ارتفاع بیش از آن جلوی نمای دید بناهای تاریخی را می‌گیرد، بنابراین سازندگان تمایلی ندارند  در خیابانی مانند شهدا اقدام به احیای بنا کنند.

 

رئیس کمیسیون فنی تخصصی شورای شهر بروجرد عنوان کرد: این طرح میراث فرهنگی تنها در برخی محلات موفق است و با وجود 250 هکتار بافت فرسوده‌ای که در بروجرد وجود دارد، در صورت عدم احیای آن‌ها تخریب می‌شوند.

 

وی با ابراز نگرانی تخریب پل تاریخی حاج فتحعلی بروجرد، تصریح کرد: این پل تاریخی به دلیل عرض کم جوابگوی تردد صدها خودروی سبک و سنگین درطول شبانه‌روز نیست.

 

مرادی بیان کرد: عرض کم این پل سبب شده تا تنها امکان تردد یک خودرو را در یک زمان ایجاد شود که نگرانی تخریب لحظه‌ای این پل همچنان وجود دارد.

 

وی به ممنوعیت تردد خودرو از این پل اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر این پل در نقطه وسط طرح عمرانی اتصال فاز هشت اندیشه به خیابان 45 متری شهرداری قرار دارد و تردد در این ناحیه را سنگین کرده است.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات