دادستان بروجرد:

لرستان خبر: دادستان بروجرد گفت: در حال حاضر کمپ‌های غیرمجاز در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند که باید طبق قانون پلمپ شوند اما با توجه به این‌که با نگهداری معتادان در این مکان‌ها آرامش شهروندان تأمین شده است تا اطلاع ثانوی می‌توانند فعالیت داشته باشند.

به گزارش لرستان خبر، مصطفی جعفری ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر این شهرستان بروجرد اظهار داشت: باید از تمامی ظرفیت‌های شهرستان برای جمع‌آوری افراد معتاد و ایجاد آرامش استفاده کرد.

 

وی افزود: در حال حاضر کمپ‌های غیرمجاز در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند که باید طبق قانون پلمپ شوند اما با توجه به این‌که با نگهداری معتادان در این مکان‌ها آرامش شهروندان تأمین شده است تا اطلاع ثانوی می‌توانند فعالیت داشته باشند.

 

دادستان بروجرد عنوان کرد: با توجه به این‌که شهرستان بروجرد ظرفیت نگهداری معتادان را ندارد و حضور این معتادان به‌ویژه کارتن‌خواب‌ها در سطح شهر نگران کننده است، سه زن معتاد کارتن‌خواب در بروجرد وجود دارد که باید نسبت به ساماندهی آن‌ها هرچه سریعتر اقدام شود.

 

وی تصریح کرد: 50 درصد زندانیان شهرستان بروجرد با جرائم مرتبط با موادمخدر ارتباط مستقیم دارند و از سویی مجرمان معتاد 25 درصد زندانیان را تشکیل می‌دهند.

 

جعفری اعتیاد را در بروز بخش قابل توجهی از نابسامانی‌های جامعه مؤثر خواند و بیان کرد: در صورتی که از امکانات موجود در شهرستان در راستای مبارزه با موادمخدر به صورت بهینه استفاده شود، نقش مهمی در تحقق این مهم ایفا می‌کند.

 

علاءالدین بروجردی، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس در این نشست اظهار داشت: معضل موادمخدر چالشی سراسری است که پس از جنگ تحمیلی به عنوان دومین جنگ تحمیلی از سوی مستکبران علیه ایران، به بزرگترین دغدغه دولت و ملت تبدیل شده است.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که در این جنگ نیز باید تمامی ظرفیت‌های برای مقابله به کار گرفته شود، افزود: باید تمامی مسئولان عزم خود برای مبارزه با موادمخدر به کار گیرند در عیر این صورت نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

 

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس عنوان کرد: در سال‌های اخیر و با حمایت انگلیس تولید موادمخدر در افغانستان افزایش یافته و همسایگی این کشور با ایران سبب شده اغتیاد و موادمخدر به معضل بزرگ ایران تبدیل شود.

 

وی تصریح کرد: با توجه به گرایش قشر جوان به اعتیاد، آموزش و پرورش باید برنامه‌های پیشگیری قوی اجرا کند و از سویی با استفاده از ظرفیت روحانیان می‌توان در پیشگیری از این معضل اقدام کرد.

 

بروجردی بیان کرد: نیروی نظامی و انتظامی با تقدیم سه هزار و 750 شهید در مبارزه با موادمخدر اما مرور کارنامه مبارزه با موادمخدر پس از انقلاب اسلامی نشان از موفقیت اقدامات انجام شده، ندارد.

 

مسلم پورقاسمیان، فرماندار بروجرد در این جلسه اظهار داشت: باید در راستای مبارزه با موادمخدر تمامی مسئولان در یک راستا حرکت کنند و برنامه‌ریزی‌ها کاربردی باشد.

 

وی افزود: با وجود کمبود تجهیزات و اعتباراتی که در زمینه مبارزه با موادمخدر وجود دارد اما باید توجه داشت که تحقق این امر زمان‌بر بودن و نیازمند کار مستمر است.

 

فرماندار بروجرد عنوان کرد: با توجه به این‌که راهکارهای گذشته به صورت 100 درصدی کارساز نبوده‌اند بنابراین باید به دنبال راه‌حل‌های نوین بود و از سویی برنامه‌ریزی برای کاهش تقاضای موادمخدر می‌تاند در این زمینه مفید واقع شود.

 

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت TC در این شهرستان، نقش خانوادهها در پیشگیری از گرایش قشر جوان به مواد مخدر و روانگردان و نقش نهادهای فرهنگی، رسانههای دیداری و شنیداری از جمله راه‌های جلوگیری و پیشگیری از این معضل در جامعه هستند.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات