مدیرکل بهزیستی لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: بهزیستی لرستان پرداخت 14 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای افرادی که بعد از سن 18 سالگی از بهزیستی ترخیص می‌شوند، جهت ودیعه مسکن در نظر گرفته است.

به گزارش لرستان خبر، همایون عمودی‌‌زاده صبح امروز در بازدید از مرکز توانبخشی امام رضا (ع) شیرخوارگان زیرپوشش بهزیستی لرستان به همراه جمعی از اصحاب رسانه استان، اظهار داشت: این مرکز توانبخشی 28 نوزاد بی‌سرپرست و بدسرپرست نگهداری می‌شود.

 

وی افزود: از بدو تولد تا 6 سال، 6 تا 12 سال، 12 تا 15 سال و 15 تا 18 سال سنین مختلف این نوزادان در بهزیستی لرستان است که در حال حاضر 8 نفر از ان‌ها نوپا هستند.

 

مدیرکل بهزیستی لرستان عنوان کرد: با توجه به این‌که بیشتر این نوزادان بدسرپرست هستند، با رسیدن به سن 6 تا 12 سال و در صورت داشتن اقوام یا پدربزرگ به آن‌ها سپرده می‌شوند.

 

وی از پرداخت 175 هزار تومان ماهانه در صورت تحویل این افراد به اقوام خود خبرداد و تصریح کرد: بهزیستی لرستان پرداخت 14 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای افرادی که بعد از سن 18 سالگی از بهزیستی ترخیص می‌شوند، جهت ودیعه مسکن در نظر گرفته است.

 

عمودی‌زاده بر مراقبت‌های بعد از ترخیص مددجویان از بهزیستی تأکید و خاطرنشان کرد: در راستای اشتغال‌زایی برای مددجویان بهزیستی تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود و هزینه دانشگاهی این افراد رایگان پرداخت می‌شود.

 

وی به نگهداری از معلولان جسمی و ذهنی به عنوان رسالت دیگر بهزیستی اشاره و بیان کرد: با توجه به شرایط سخت نگهداری معلولان برای خانواده‌ها، در مرکز معلولان جسمی و ذهنی بالای 15 سال ثمر خرم‌آباد، 56 نفر شامل 31 دختر و 25 پسر نگهداری می‌شوند.

 

مدیرکل بهزیستی لرستان خواستار همکاری و حمایت خیران از معلولان جسمی و ذهنی شد و گفت: برخی معلولان نخاعی در منازل نگهداری می‌شوند که تیم‌های سیار بهزیستی در منازل به آن‌ها خدمات‌دهی می‌کنند.

 

وی به رتبه سوم لرستان در زمینه جذب مشارکت‌های مردمی در کشور در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته دو میلیارد و300 میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی از محل مشارکت مردمی برای کمک به بهزیستی لرستان جمع‌آوری شد.

 

عمودی‌زاده ضمن اشاره به خدمات‌دهی همراه با روحیه بالا توسط مددکاران بهزیستی لرستان، تصریح کرد: طبق قانون بخشی از هزینه نگهداری معلولان بر عهده دولت و بخشی بر عهده خانواده آن‌ها است و از آنجایی که خانواده این معلولان بی‌بضاعت هستند، ارائه خدمات به آن‌ها نیازمند کمک بخش خصوصی است.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات