رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد:

لرستان خبر: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: ساخت‌و‌ساز در خارج از حریم روستاهای دارای طرح هادی، با همکاری بنیاد مسکن تخریب می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، داریوش عباسی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: ساخت‌و‌ساز در خارج از حریم روستاهای دارای طرح هادی، با همکاری بنیاد مسکن تخریب می‌شود.

 

وی به واگذاری قانونی ساخت‌و‌سازهای خارج از حریم روستاهای دارای طرح هادی اشاره کرد و افزود: در صورتی که ساخت‌و‌سازی در اراضی ملی و یا حاشیه شهر انجام شود، ادراه راه و شهرسازی بر اساس ماده 10 قانون زمین شهری با آن برخورد می‌کند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد عنوان کرد: تصرف منابع طبیعی با هدف ساخت‌و‌ساز و نیز کشت محصولات کشاورزی در زمین‌های منابع طبیعی از جمله موارد غیرقانونی است که در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

 

وی با اشاره به این‌که در مرحله نخست به متخلفان اخطار داده می‌شود، تصریح کرد: در صورتی که این کشاورزان متخلف به اخطار توجه نکنند، با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود و پس از تشکیل پرونده در مراجع قضایی، به ازای هر هکتار از اراضی مسطح 900 هزار تومان و به ازای هر هکتار از اراضی سیب‌دار یک میلیون تومان جریمه در نظر گرفته می‌شود.

 

عباسی ضمن تأکید بر این‌که اداره منابع طبیعی تنها با حکم قضایی اجازه تخریب کشت غیرقانونی در اراضی ملی را دارد، بیان کرد: در صورتی که تخلف و عدم مالکیت افراد ثابت شود، در صورتی که پیش از پاشیدن بذر اعلام شود، از کشت محصول جلوگیری می‌شود.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که ساخت‌و‌ساز در خارج از حریم شهر و روستاها غیرقانونی است، خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که منطقه گلدشت بروجرد از اراضی منابع طبیعی محسوب نمی‌شود بنابراین اداره منابع طبیعی اجازه برخورد با کشاورزان متخلف در این منطقه را ندارد.

 

انتهای پیام/پ

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات