رئیس سازمان ثبت احوال:

لرستان خبر: رئیس سازمان ثبت احوال گفت: با توجه به این‌که برخی از طلاق‌ها در کشور هیجانی و بر حسب عصبانیت اتفاق می‌افتد و تمامی مسئولان در تلاش هستند تا با برنامه‌ریزی خود آمار طلاق را کاهش دهند.

به گزارش لرستان خبر، ظهر امروز طی مراسمی با حضور رئیس سازمان ثبت احوال ضمن تقدیر از زحمات حسین میردریکوند، مدیر کل سازمان ثبت احوال لرستان، مصطفی امانی‌پور به عنوان مدیرکل جدید ثبت احوال لرستان منصوب شد.

 

علیرضا آوایی، رئیس ثبت احوال لرستان در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیریت ثبت احوال لرستان در خرم‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به این‌که برخی از طلاق‌ها در کشور هیجانی و بر حسب عصبانیت اتفاق می‌افتد و تمامی مسئولان در تلاش هستند تا با برنامه‌ریزی خود آمار طلاق را کاهش دهند.

 

وی از نسبت آماری یک به شش طلاق و ازدواج خبرداد و افزود: با توجه به منشأ احساسی برخی طلاق‌ها، در صورتی که مشاوره در این زمینه انجام شود می‌توان شاهد کاهش این آمار در کشور باشیم.

 

رئیس سازمان ثبت احوال صدور تعداد کمتر از سه میلیون کارت ملی هوشمند را در کشور ناکافی دانست و عنوان کرد: این اداره در هر هفته یک روز را به بررسی مباحث مرتبط با موضوع کارت ملی هوشمند اختصاص می‌دهد تا به نتیجه مطلوب در این زمینه برسیم.

 

وی تصریح کرد: در صورت تأمین اعتبار و همکاری دستگاه‌های متلف تلاش می‌شود در چند ماهه آینده شش تا هفت میلیون کارت ملی هوشمند در کشور صادر شود.

 

آوایی از به‌روز بودن سیستم مکانیزه ثبت احوال کشور خبرداد و بیان کرد: اداره ثبت احوال در سراسر کشور توانسته است به صورت سیستمی بیش از 120 میلیون سند هویتی را به صورت الکترونیکی به ثبت برساند.

 

وی خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد آمارهای مربوط به طلاق، ازدواج، وفات و تولد در استان‌ها در برهه زمانی 10 تا 15 روزه ثبت می‌شوند که در این زمینه این آمارها در استان‌ها به‌روزرسانی شده است.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات