مدیر عامل شرکت آبفار لرستان خبر داد؛

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از خشک شدن ۱۲۰ چشمه آب این استان خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، علیرضا کاکاوند صبح یکشنه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: بر اثر خشکسالی و استفاده بی رویه بیش از ۱۲۰ چشمه آب استان لرستان خشک شده است.

 

وی با بیان اینکه ۴۰۰ چشمه در استان لرستان وجود دارد عنوان کرد: از این تعداد ۱۲۰ مورد به طور کامل خشک شده است.

 

۲۵۴ حلقه چاه آب از مدار خارج شد

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب وروستایی لرستان همچنین به خشک شدن چاههای آب در استان لرستان اشاره کرد و گفت: در مجموع بیش از ۲۵۴ حلقه چاه آب استان لرستان بر اثر خشکشالی از مدار خارج و خشک شده است.

 

کاکاوند با بیان اینکه از سال ۸۸ تا کنون بیش از ۴۵۵ حلقه چاه آب در روستاهای استان حفر شده است گفت: این در حالیست که از ابتدای تاسیس شرکت آبفار حدود ۳۵۰ حلقه چاه آب در روستاهای استان حفر شده است.

 

1776504

 

وی با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی بارندگی ها در لرستان طی سالهای ۹۳ و ۹۴ ادامه داد: این امر موجب شده که در شهرستانهای کوهدشت و رومشکان بیش از ۶۹ حلقه چاه آب از مدار خارج شوند.

 

چاهای آبی که گاز بالا می آورند

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان اینکه خشک شدن چاههای آب در روستاها به طوری بوده که از آنها دیگر گاز خارج می شود تصریح کرد: آمار خشک شدن شدن چاههای آب در روستاهای استان آمار نگران کننده است.

 

کاکاوند همچنین به حفر چاههای غیر مجاز آب در استان اشاره کرد و گفت: برخی افراد در استان با حفر این چاهها اقدام به کاشت محصولات آبدوست مانند هندوانه، برنج و ذرت می کنند و این امر بر روی کاهش آبهای زیرزمینی لرستان تاثیر فراوانی داشته است.

 

۱۳۰ روستای لرستان با تانکر آبرسانی می شوند

 

وی به تعداد روستاهای فاقد آب آشامیدنی استان لرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۳۰ روستای استان با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان تصریح کرد: از این تعداد ۷۱ روستا به طور دائم از طریق تانکر آبرسانی می شوند.

 

منبع: مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات