حال و هوای دیگر در خیابان ها؛

این روزها دستفروشی در شبهای بروجرد رونق زیادی یافته به طوری که در خیابان های اصلی در ساعات پایانی شب بساط های مختلفی از لباس گرفته تا کیف و کفش و لوازم منزل دیده می شوند.

به گزارش لرستان خبر، هستند افرادی که برای تامین امرا معاش زندگی خود به سمت و سوی دستفروشی روی می آورند و دائما می کوشند تا بتوانند از این راه کسب روزی نمایند.

 

 بیکاری و نبود شغل مناسب از مهمترین دلایل روی آوردن افراد به دستفروشی است اما گاه این افراد به دلیل این که سد معبر می کنند و برای عابرین ایجاد مزاحمت ، ازفعالیت و دستفروشی دور می مانند. در بازارهای شبانه دستفروشان خبری از ماموران سد معبر و یا اعتراض مغازه داران وجود ندارد و این افراد با آرامش اجناس مختلف خود را عرضه می کنند. 

 

در این بازارها ازفروش لباس و کیف و کفش گرفته تا لوازم منزل و گلدان های گل و مواد غذایی ، همه و همه با قیمیتی مناسب به فروش می رسند. در این میان وانت بارهایی به چشم می خورند که انبوهی از مواد خوراکی را می فروشند حال این مواد غذایی ممکن است در شرایطی نامناسب نگه داری شوند.

 

 

 

گویی دستفروشی های شبانه این شب ها نشان از این است که زندگی جریان دارد حتی در غیر از ساعات روز. در این میان برخی از خریداران نسبت به این بازارهای شبانه ابراز خرسندی می کنند چرا که معتقدند این بازارها بدور از هیاهوی طول روز دایر هستند و می توانند با آرامش بیشتری خرید کنند. 

 

در بروجرد این بازارهای شبانه رونق خاصی دارد به طوری که در خیابانهای اصلی و پرتردد شهر مانند خیابان شهدا و میدان تختی بساطی مختلف پهن می کنند و فریادهایی را برای جذب مشتری سر می دهند. البته استقبال از فروش تزئینات منزل و گلدان و مجسمه های مختلف بیشتر دیده می شود و این اجناس با قیمیت نصف بازار به فروش می رسند. دستفروشی های شبانه در شب های تعطیل رونق مضاعفی دارد چرا که بیشتر خانواده ها و عابرینی که از خیابانهای اصلی شهر عبور می کنند، با جنب و جوش در این مسیرها مواجه می شوند.

 

 باید توجه داشت که  بر اساس قوانین شهرداری ها، سدمعبر خلاف است  اما کمی که بیشتر به موضوع فکر می شود می توان دریافت که اکثردستفروشان برای کسب روزی و امرا معاش در این راه قدم گذاشته اند.

 

 

 

دستفروشانی که در گرما و سرما و یا در شب و روز و حتی در روزهای تعطیلی و غیر تعطیل فعالیت می کنند نشان از تلاش آنها برای دوری از بیکاری است.

 

 حال مدتی است که دستفروشان اجازه فعالیت در شهر ندارند و قرار بود که طی برنامه ای بازارچه ای برای این افراد در مرکز شهر بروجرد در نظر گرفته شود اما با گذشت چند ماه از این موضوع، هنوز نتیجه ای حاصل نشده است.

 

 نیاز است که هر چه سریعتر مکانهایی را برای کاسبی دستفروشان تعیین شود و مردم هم از وجود این مکانها مطلع شوند تا یک عده از بیکاری نجات پیدا کنند و جنس ارزانتر هم به دست مردم برسد.منبع: بازتاب بروجرد

 انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات