رئیس بهزیستی بروجرد:

لرستان خبر: رئیس اداره بهزیستی بروجرد گفت: 30 میلیون تومان کمک بلاعوض به خانواده‌های دارای بیش از دو معلول اعطا می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، کرم رضا پیردایه ظهر امروز در جلسه خیران مسکن‌ساز شهرستان بروجرد اظهار داشت: 30 میلیون تومان کمک بلاعوض به خانواده‌های دارای بیش از دو معلول اعطا می‌شود.

 

وی با بیان این‌که این میزان کمک بلاعوض برای خرید مسکن پرداخت می‌شود، افزود: مبلغ کمک بلاعوض برای خانواده‌های روستایی 18 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 

رئیس اداره بهزیستی بروجرد عنوان کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای بین ادارات بهزیستی، بنیاد مستضعفان و خیران به امظا رسیده که بر اساس آن هر یک از امضاکنندگان بخشی از میزان اعتبار کمک بلاعوض را پرداخت می‌کنند.

 

وی تصریح کرد: ادارات بهزیستی، بنیاد مستضعفان و خیران در راستای تأمین اعتبار تعیین شده برای خانواده‌های شهری دارای بیش از دو معلول به ترتیب پرداخت 10، 15 و 5 میلیون تومان را بر عهده گرفته‌اند، این در حالی است که میزان کمک این ادارات برای خانواده‌های روستایی به ترتیب 6، 10 و 2 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 

پیردایه با اشاره به این‌که برای اجرای این طرح می‌توان از ظرفیت مسکن مهر بروجرد استفاده کرد، بیان کرد: برای تهیه مسکن برای معلولان باید مناسب‌سازی مدنظر قرار گیرد ضمن این‌که رفع تمامی مشکلات معلولان نیازمند تلاش همه دستگاه‌ها و مسئولان است.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 100 خانواده در شهرستان بروجرد و 26 خانواده در روستاهای بروجرد شناسایی شده‌اند که دارای بیش از دو معلول هستند.

 

رئیس اداره بهزیستی بروجرد تهیه زمین را یکی از مشکلات تهیه مسکن برای روستاییان دانست و گفت: تاکنون هفت خانواده دارای این شرایط برای دریافت کمک بلاعوض به بانک معرفی شده‌اند.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات