گزارش از وضعیت شهر سراب دوره چگنی؛

در ورودی شرقی شهر سراب دوره هیچ میدانی جهت کاهش سرعت خودروها دیده نمی شود و بلوار این شهر به مانند یک جاده کمربندی برای ورود و خروج خودروهای مختلف است.

به گزارش لرستان خبر، میدانها در ورودی شهرها جهت کاهش سرعت خودروها و یا تغییر مسیر آنها احداث می شوند.

 

 

 احداث میدان ها در ورودی شهرها مزایای بسیاری دارد، از جمله به علت یک طرفه بودن ترافیک در میدانها ، حرکت وسایل نقلیه در آنها با سرعت نسبتاً یکنواخت و به طرز متعارف صورت می گیرد. با وجودی که در صورت تراکم نسبتاً کم ،تاخیر مختصری به وسایل نقلیه وارد می شود ، تقریباً هیچ گونه توقفی در ترافیک وجود ندارد.

 

 

 ‌حرکت وسایل نقلیه در میدانها به صورت بافتی انجام می شود، و این بر عکس عبورهای زاویه ای و عبورهایی است که در تقاطعهای همسطح دیگر صورت می گیرد. به همین علت تصادفهای شدید ( شاخ به شاخ) در میدانها به ندرت رخ می دهد.در این حالت تمام خطوط جریان ترافیک به صورت خطوطی که ترافیک از آنها خارج و یا به آنها داخل می شود عمل می کند.

 

 

  می توان کلیه گردشها و حرکات لازم را در میدانها انجام داد. در مواردی که بیش از چهار مسیر به هم می رسند ، میدانها از دیگر انواع تقاطعهای همسطح مناسبترند.

 

 

 مخارج ساختمان یک میدان معمولاً از تقاطعهای ناهمسطح کمتر است ، گرچه معمولاً ظرفیت میدانها از تقاطعهایی که کاملاً‌ ناهمسطح طرح و ساخته شده باشند کمتر است.

 

 

 ورودی شرقی شهر سراب دوره بدون میدان و همانند یک جاده کمربندی است که خوردروها پس از ورود به یک سرازیری همراه با پیچ وارد این شهر شده و همانند جاده های کمربندی به راه خود ادامه می دهند.

 

 

در این ورودی هیچ میدانی برای کاهش سرعت خودروها و نظم بخشی به حرکت آنها وجود نداشته و هر خودرویی از هر مسیری بدون در نظر گرفتن حق تقدم وارد ورودی می شود که این خود خطر آفرین است.

 شهر سراب دوره بعد از گذشت چند سال از مرکز شهرستان شدن کماکان از کمترین امکانات نیز محروم است.

 

 

اصغر حسنوند در گفتگو با خبرنگار خبر چگنی، با اشاره به پروژه امتداد بلوار و میدان ورودی شرقی شهر سراب دوره گفت: بلوار اصلی شهر سراب دوره از قمست شرقی تا محل سپاه این شهرستان امتداد می یابد و احداث میدان برای این ورودی در بودجه سال 1394 مشخص شده که منتظر تخصیص اعتبار ساخت آن هستیم.

 

 

وی یادآور شد: در دیدار شورای شهر سراب دوره با مدیرکل امور شهری و شوراها، وی قول مساعد جهت کمک در زمینه امتداد یلوار از سمت شرق شهر سراب دوره تا محل سپاه این شهرستان را داد.

 

 

حسنوند افزود: همچنین میبایست اداره راه و شهر سازی استان لرستان مجوز امتداد بلوار و میدان را دهد که آنهم در جلسه این شورا با حضور رییس بنیاد مسکن شهرستان چگنی مطرح شده است.

 

 

در اینجا مسئولین استانی و شهرستانی می بایست با اقدام هر چه سریعتر خود و امتداد بلوار شرقی و میدان در ورودی این قسمت از خطرات ناشی از سرعت بالای خودروها در ورود به این شهر جلوگیری کنند.

 

منبع: خبر چگنی

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات