لرستان خبر گزارش می دهد؛

یکی از پروژه های چغر وبد بدنی که تاکنون تعداد زیادی از مدیران لرستان را از گود خارج و یا آنان را در مدت کوتاهی ضربه فنی کرده است استخر شنای پلدختر است .

به گزارش لرستان خبر،شهرستان پلدختر با جمعیتی بیش از 85 هزار نفر به عنوان گرم‎ترین شهرهای استان لرستان محسوب می‌شود که به دلیل مجاورت آن با استان خوزستان در فصل گرما دمای آن از 50 درجه هم عبور می‎کند.

 

 

در این میان شنا از مفیدترین و مفرح‌ترین ورزش‌هایی است که با شروع فصل گرما انبوهی از علاقه‌مندان را به خود جذب می‌کند، استخرها شنا ضمن اینکه مکانی برای تفریح و ورزش است، می‌توانند منبعی برای درآمد و مکانی مناسب برای دوستداران ورزش باشد.

 

استخرشنا پلدختر

 

متاسفانه جوانان و علاقه‎مندان به این ورزش به دلیل عدم وجود استخر شنا در پلدختر برای شنا و آبتنی در فصل گرما به رودخانه کشکان می‎روند که در برخی موارد شاهد غرق شدن آنها در رودخانه به دلیل عدم آشنایی کافی با فن شنا هستیم.

 

استخرشنا پلدختر

 

فرماندار پلدختر در این راستا در مورخه 4/8/94 به صورت سر زده از استخر شنای پلدختربازدید و با حضور درخانه کشتی برای رفتن روی تشک اعلام آمادگی کرد هرچند این گفته فرماندار در دیدار با جوانان کشتی گیر بیان شد اما حکایت از مبارزه سخت ونفس گیر ایشان با چالش ها ومشکلات در این حوزه دارد و یکی از این مشکلات استخر شنای پلدختر است و باید  دید در این ماراتن نفس گیر کدام پیروز خواهند شد؟!

 

استخرشنا پلدختر

 

استخر شنای پلدختر از بدو تولد تا کنون سه فرماندار و دو استاندار را از همان ابتدا ضربه فنی کرده و آنها را از گود خارج کرده است اما با روی کار آمدن هوشنگ بازوند به عنوان استاندار لرستان قضیه کمی فرق دارد و فنون  سر شاخ شدن  این پروژه چغر وبد بدن تا حدودی با گذشته فرق دارد هر چند اینگونه طرح های در استانهای دیگر به این مراحل نمی رسند و در همان سال های نخست کارشان یکسره می شود !؟ اما اینجا پلدختر لرستان  و استعداد های اینچنین فراوان است !

 

استخرشنا پلدختر

 

قدرت الله ترابی نژاد که به قول خودش دستی در آتش داشت از جمله فرماندارانی  بود که مهم ترین دغدغه وی به پایان بردن این پروژه بود و در این راستا عملکردی موفقی داشت اما وی هم در پایان وقت اول مغلوب هنر نمایی این حریف بد بدن شد تا این مسئول هم به جمع بازندگان اضافه شود با این وضعیت استاندار لرستان بعنوان مربی از مهره جدیدی در ترکیب تیم خود برای شکست این حریف چغر بهره می برد.

 

استخرشنا پلدختر

 

نورالدین درمنان چهارمین فرماندار است که با پروژه استخر شنای پلدختر سر شاخ می شود وی با حضور در محل ساخت استخر شنای پلدختر از مراحل ساخت و تکمیل این مجموعه  بازدید می نماید.

 

استخرشنا پلدختر

 

وی با تاکید بر سرعت بخشیدن به مراحل ساخت این استخر گفت : بهره برداری از استخر شنا از خواسته های مردم بخصوص قشر جوان است.

 

 

درمنان همچنین ضمن بازدید از کلیه قسمتهای این مجموعه ورزشی گفت: کنترل کیفیت بر زیر ساخت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

 

 

در این بازدید رئیس ورزش وجوانان پلدختر ضمن تشریح مراحل ساخت این پروژه گفت : این طرح 525 میلیون تومان اعتبار دارد و برای تکمیل و بهره برداری ان به حدود یک میلیارد تومان اعتبار دیگر نیازمند است .

 

استخرشنا پلدختر

 

امید کائیدی افزود : در صورت تامین اعتبار لازم استخر شنای پلدختر تا دهه مبارک فجر به بهر ه برداری خواهد رسید .

 

 

در ادامه پیمانکار این پروزه با اشاره به قول مساعد استاندار لرستان برای تامین اعتبار لازم اظهار داشت : تاکنون تخصیص اعتبار این طرح به صورت صد درصد انجام شده است که امیداوریم با پیگیری های فرماندارو توجه ویژه استاندار بتوانیم هر چه زودتر این پروژه را تحویل دهیم .

 

 

امیدواریم که جوانان شهرسنان پلدختر در تابستان آِینده که فصل شنا است بتوانند از استخر شنا جدید استفاده کنند هر چند این کار منوط به تخصیص به موقع اعتبارات،پیگیری مسئولان و تسریع کار پروژه توسط پیمانکار است.

منبع: بیان روز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات