فرمانده انتظامی خرم‌آباد خبر داد؛

فرمانده انتظامی خرم‌آباد گفت: باند ۴ نفره سارق که اقدام به سرقت یک میلیارد ریال وجه نقد کرده بودند در خرم‌آباد دستگیر شدند.

 

دستبند

 سرهنگ حسین نجفی، فرمانده انتظامی خرم‌آباد اظهار داشت: باند چهارنفره سارق دستگیر و 15 فقره سرقت وجه نقد یک میلیارد ریالی کشف شد.

 

 

وی در تشریح این خبر افزود: در پی اخبار واصله از مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر سرقت‌های متعدد وجوه نقد داخل خودروهای درب بانک‌ها در سطح شهر خرم‌آباد، پلیس آگاهی شهرستان موضوع را به‌طور خاص در دستور کار خود قراردادند.

 

فرمانده انتظامی خرم‌آباد عنوان کرد: مأموران آگاهی باکارهای اطلاعاتی و رصد دقیق جرائم و استفاده از دوربین‌های مداربسته بانک‌ها موفق به شناسایی سارقان شدند که با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه چهار نفر سارق که قصد سرقت یکی از خودروهای شهروندان را داشته، دستگیر و از آنان مقداری وجوه نقد مسروقه کشف و ضبط شد.

 

وی بیان کرد: با انتقال متهمان به یگان انتظامی، پس از بازجویی‌های اولیه به تعداد15 فقره سرقت وجه نقد یک میلیارد ریالی اعتراف که ضمن شناسایی مالباختگان و احضار آنان و بازسازی صحنه سرقت‌ها، سارقان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

 

دستگیری باند جعل اوراق و مدارک تحصیلی در لرستان

 

سرهنگ علی امرایی، پلیس آگاهی استان لرستان اظهار داشت: با تلاش مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری، یک باند جعل اوراق و مدارک تحصیلی در خرم‌آباد، منهدم شد.

 

وی افزود: به دنبال اطلاع از مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور لرستان مبنی بر اینکه فردی برای اخذ گواهینامه به آن مرکز مراجعه کرده اما در اوراق ارائه‌شده، یک برگ گواهی تحصیلی ممهور به مهر دانشگاه لرستان، گواهی حوزه نظام‌وظیفه پلدختر و مهر تأییدیه‌ای که مشکوک به نظر می‌رسید، در میان مدارک این فرد بوده است.

 

پلیس آگاهی استان لرستان عنوان کرد: با توجه به‌احتمال فعالیت جاعلان به‌صورت باندی در این راستا، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری آگاهی استان قرار گرفت.

 

وی بیان کرد: در راستای اقدامات پلیسی، متهم شناسایی و دستگیر شد که در تحقیقات صورت گرفته وی به همدستی دو نفر دیگر نیز اعتراف کرد.

 

امرایی تصریح کرد: در بررسی‌ها مشخص شد متهم با همدستی دو نفر دیگر به‌صورت باندی در جعل و تهیه اوراق دولتی فعالیت داشته که مخفیگاه همدستانش شناسایی و هر دو نفر با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: در بازرسی از تجهیزات رایانه‌ای باند جاعلان، تعدادی اوراق و مدارک و گواهی تحصیلی جعلی ممهور به مهر دانشگاه پیام نور و آموزش‌وپرورش پلدختر، خرم‌آباد، دزفول، مرودشت، بروجرد و دانشگاه لرستان کشف شد.

 

رئیس پلیس آگاهی استان لرستان گفت: متهمان در تحقیقات صورت گرفته به جرم خود اعتراف کردند؛ جاعلان تحت عنوان آموزشگاه رانندگی صوری، به افرادی که فاقد گواهینامه و مدرک تحصیلی بوده و به آنان مراجعه می‌کردند، پیشنهاد می‌دادند که در کوتاه‌ترین زمان به‌صورت قانونی قادر به اخذ گواهینامه و مدرک تحصیلی برای آنان هستند.

 

وی اظهار داشت: اعضای باند متخلف با پرونده تکمیلی به مرجع قضایی معرفی شدند.

 

کشف بیش از 495 هزار مواد محترقه در بروجرد

 

سرهنگ علیرضا دلیری اظهار داشت:  به دنبال دریافت خبری مبنی بر این‌که یک نفر در بروجرد در تهیه و توزیع مواد محترقه فعالیت دارد، شناسایی و پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

 

وی افزود: مأموران آگاهی بروجرد با فعالیت‌های اطلاعاتی ضمن هماهنگی با مقام قضایی مخفیگاه متهم را در سطح شهرستان شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

 

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: در بازرسی از منزل متهم 495 هزار و 574 عدد انواع مواد محترقه و هفت هزار و 720 عدد باطری قلمی خارجی قاچاق کشف شد.

 

وی بیان کرد: جهت سیر مراحل قانونی، متهم به همراه کالای مکشوفه تحویل مراجع قضایی شد.

منبع:تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات