ورود انسان بدون وسیله ممنوع !

امروزه در دنیا نقش پیاده روی استاندارد به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار شهری شناخته شده و حال آن که در شهر پر جاذبه ای مثل خرم آباد، فقر پیاده رو مشهود است و به جای «انسان» ، «خودرو» و وسایل نقلیه حاکم بلامنازع معابر شهر هستند

به گزارش لرستان خبر، کیفیت طراحی شهری در دنیا روز به روز در حال افزایش است و هر گونه ساخت و ساز عمومی و خصوصی که بر سیما و کالبد یک شهر اثر می گذارد در واقع پاسخی است به نیازهای موجود شهری است که در آن زندگی می کنند.

 

امروزه در نظامات شهرسازی ده ها و بلکه صدها عامل دخیل است و دیگر مانند گذشته نیست که ساخت و طراحی شهری تنها بر روی چند فاکتور بدیهی متمرکز باشد در واقع همه این عوامل تحت تاثیر عامل مهمی به نام «انسان» و نیازهای او سرچشمه می گیرند و هر حرکتی که در مقیاس شهری صورت می گیرد اعم از ساخت فضای سبز، احداث خیابان، طراحی چشم انداز و غیره بر اساس نیازهای عامل انسان شکل می گیرد.

 

در طراحی شهری نوین، همچنان که گفته شد انسان مهم ترین جزء است و اگر برای انسان ماشین سوار جاده استاندار طراحی می شود برای عابر پیاده نیز پیاده رو عریض مناسب به همراه چشم اندازهای مناسب طراحی می شود و میزان انسان است حال می خواهد با وسیله باشد یا بدون وسیله.

 

IMG_0242 - Copy_small

 

خرم آباد فعلی شهری است که تعاریف جدید و عجیبی از نظامات شهرسازی را برای دنیای معماری و ساخت و ساز ارائه داده است، از حفر تونل های غیر استاندارد و خطرناکی که آن را زیر گذر ماشین نامیده اند تا بستن پل های موقت بر روی رودخانه و تعریف پروژه چند هزار نفری مسکن مهر بدون ورودی و چندین ابتکار دیگر که پایگاه خبری لرستان خبر در گذشته و تحت عنوان «ده گاف عمران شهری خرم آباد» به آن ها پرداخته است.

 

یکی از مشکلات ساختاری شهر خرم آباد، توجه نکردن به موضوع طراحی پیاده رو مناسب و تعریض نکردن پیاده روهای تنگ موجود است به گونه ای که در بعضی از مناطق شلوغ شهر، عرض پیاده رو به هیچ عنوان به انداز ترافیک عابران نیست و این در حالی است که در خیابان های مجاورتعداد افرادی که مسافر و یا راننده وسیله نقلیه هستند بسیار کمتر از عابران پیاده است.

 

توجه نکردن به تعریض پیاده رو در مناطق مهم شهر سبب شده که عابران پیاده به ناچار وارد خیابان ها شده و حق احصا نشده خود از مساحت موجود شهر را به شیوه ای پر از هرج و مرج بستانند.

 

5

 

به جرات می توان گفت به جز چند نقطه اندک در شهر خرم آباد همانند اطرف دریاچه کیو، هیچ پیاده روی مناسبی در شهر وجود ندارد حال آن که مرکز استان لرستان دارای چشم اندازهای طبیعی بسیاری در سطح شهر است که جای دارد پیاده رو و معبر حرکتی ویژه عابران در کنار آن ها وجود داشته باشد.

 

از جمله این چشم اندازها می توان به وجود چشمه ها و رودخانه و به طور کلی روان آب های فروان در کالبد شهر اشاره کرد. مناظری همچون گرداب سنگی و روان آب موجود آن، رودخانه خرم رود، رودخانه زیبای منطقه مطهری، درختان کهنسال و زیبای چنار، و موارد دیگر، همگی گویای این واقعیت است که مدیریت شهری خرم آباد در  بیش از سه ده گذشته نتوانسته است از این ظرفیت ویژه در جهت بهسازی توسعه شهر استفاده کند به خصوص آن که امروزه نقش پیاده روهای استاندارد در توسعه پایدار شهری شناخته شده است.

 

متاسفانه مساحت بسیاری از معابر خرم آباد برای ماشین ها تعریف شده است و می توان گفت نظام شهرسازی و به طور کلی معماری شهر برای وسایل نقلیه تعریف شده است.

 

51513_859

 

همانطور که در طرح های تفصیلی خرم آباد، برای تعریض کوچه ها و خیابان ها قانون وجود دارد باید برای تعریض و بهسازی معابر مرکز استان لرستان، تصمیمات راهبردی گرفت و این موضوع را در نظر داشت که پیاده رویی که برای جمعیت 30 سال گذشته در شهر طراحی شده است امروز به هیچ عنوان نمی تواند جوابگوی جمعیت چند برابری باشد.

 

در کنار تعریض پیاده روها می بایست به پوشش کف پوش، نورپردازی، کیفیت طراحی نما، مناسب سازی پیاده رو برای معلولان و توجه به چشم اندازهای موجود در هر نقطه از شهر توجه کرد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات