گزارش تصویری-تشریحی؛

من به خاطر خواهرم که دچار مشکل ذهنی است هیچ گاه ازدواج نکرده ام و در این دنیا برادر،پدر ،مادر و قوم و خویشی برایمان نمانده که در این اوضاع که از همیشه محتاج تریم به دادمان برسند.

به گزارش لرستان خبر، اگر بخواهیم به یکی اصلی‌ترین وظیفه نهادهای حمایتی (بهزیستی و کمیته امداد) اشاره کنیم باید به موضوع حمایت از خانواده‌های نیازمند در بخش‌های مختلف اشاره کرد.

 

 این در حالی است که مردم از نهادهای حمایتی انتظار دارند حتی المقدر به افراد نیازمند و محروم کمک کنند و شرایط مناسبی را برای زندگی این افراد فراهم کنند.

 

اما متأسفانه در این چند ساله گذشته شاهد هستیم که دستگاه‌های حمایتی آنچنان که باید به وظایف خود عمل نمی‌کنند و همین امر نگرانی را برای مردم و خیرین به وجود آورده است که نمونه بارز آن گزارشی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. 

 

 

بازهم در گوشه‌ای از شهرستان و در بین هیاهوهای روزانه‌ای که داریم و اجازه نمی‌دهد به کس دیگری به غیر از خود فکر کنیم.دو خواهر کهن سال سرمای زمستان را در خرابه‌ای سپری می‌کنند و محتاج تمام مایحتاج زندگی هستند؛ روزگاری را سپری می‌کنند که دیگر برادر، پدر، شوهر و یا .....  را ندارند که به دادشان برسد .تمام امیدشان به همین یارانه ایست که شاید در همین نزدیکی ها این امیدشان هم خاموش شود.....

 

 

یکی از دو خواهر دچار مشکلات ذهنی است و دیگری هم با چشمانی پر از غم و اشک به هر دری می‌زند تا اوضاع زندگی خود و خواهرش را سر و سامانی بدهد.

 

خواهر بزرگتر وقتی فهمید ما به همراهمان دوربین داریم با چشمانش التماس می‌کرد احساس کردم دارد جلوی اشک‌هایش را می‌گیرد تا هنوز بگوید امید ما به خداست. نامردی‌های زمانه ما را بر زمین زده است.

 

 

در ادامه وقتی کمی آرام تر شد علت وضعیت فعلی و بی خانمانی را پرسیدم، می‌گوید: من به خاطر خواهرم که دچار مشکل ذهنی است هیچ گاه ازدواج نکرده ام و در این دنیا برادر،پدر ،مادر و قوم و خویشی برایمان نمانده  که در این اوضاع که از همیشه محتاج تریم به دادمان برسند. 

 

 

وی در ادامه می گوید:شب‌ها از سرمای شدید آرزوی مرگ می‌کنم. پتو‌هایی که خیرین داده اند را بر روی خواهرم می‌اندازم تا او گرمتر شود،خودم کمی سرما را تحمل می‌کنم.

 

پیرزن می گوید که در چند هفته اخیر تعدادی از مسئولین از اوضاع ما بازدید کرده اند اما ...... 

 

آنها در اتاقک نیمه کاری زندگی می کنند که به همت گروه های جهادی بسیج ساخته شده است.

 

تمام سرمایه زندگی این دو خواهر در بقچه ای خلاصه خواهد شد. 

شاید مخاطبان پس از خواندن این گزارش به فکر فرو رفته و با خود بگویند  که این خانواده در شب یلدا و در آن سرما چگونه شب طولانی خود را به صبح می رسانند و یا اینکه آیا این خانواده اصلا معنی شب یلدا را می داند؟ 

این دو خواهر در خرابه‌ای در روستای گور محمد در حال گذران زندگی هستند و امیدواریم مسئولان مربوط در جهت حمایت برآمده و هر چه سریعتر مشکل این خانواده را برطرف کنند.

تصاویری از روستا های محروم بخش کاکاوند که اوضاع زندگی مردمش دسته کمی از این دو خواهر ندارند

منبع: دلفان امروز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات