پدر و پسر جنایتکار که درطول ١٥سال، ١٣ قتل هولناک را درپرونده جنایی خود ثبت کرده بودند، به‌زودی در دادگاه محاکمه می‌شوند. پرونده این پدر و پسر به همراه ١٣نفر از همدستانشان، پس از صدور کیفرخواست روی میز قضات دادگاه قرار گرفت.

به گزارش لرستان خبر، پدر و پسر جنایتکار که درطول ١٥سال، ١٣ قتل هولناک را درپرونده جنایی خود ثبت کرده بودند، به‌زودی در دادگاه محاکمه می‌شوند. پرونده این پدر و پسر به همراه ١٣نفر از همدستانشان، پس از صدور کیفرخواست روی میز قضات دادگاه قرار گرفت.

 

جنایت‌های این پدر و پسر به همراه همدستانشان، ١٥‌سال خاموش مانده بود. ١٥‌سال طولانی آنها آن‌قدر جرایم هولناک و خطرناک خود را تکرار کردند، تا این‌که روز هشتم فروردین امسال دستشان رو شد و به آخر خط رسیدند. ایستگاه پایانی این تبهکاران بازداشت و اعتراف‌های هولناکشان بود. راز تبهکاری‌های این متهمان روز هشتم فروردین‌ماه امسال با تشکیل یک پرونده سرقت مسلحانه از خودرو پراید در دادسرا فاش شد.

 

 

آن زمان با توجه به مرگ راننده این خودروی پراید بر اثر اصابت گلوله اسلحه کلاشنیکف، این پرونده با تشکیل گروهی از کارآگاهان و هدایت و مدیریت دادستان و بازپرس شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب گرگان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. در بررسی‌های پلیسی مشخص شد با این اسلحه چندین سرقت و قتل دیگر نیز در محل‌های مختلف شهرستان‌های گرگان، کردکوی، علی‌آباد، گنبد کاووس، خان ببین و دلند رخ داده است. بنابراین تیم تحقیق بررسی‌های خود را ادامه دادند و درنهایت سارق یکی از خودروهای سرقتی را شناسایی کردند. به این ترتیب پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد.

 

تحقیقات ویژه‌ای با درنظر گرفتن مؤلفه‌های رفتاری و اخلاقی متهم و به صورت نامحسوس در مدت دوماه به عمل آمد و مشخص شد سارقی که شناسایی شده و تحت تعقیب قرار داشت، به همراه دونفر از فرزندان خود دست به سرقت مسلحانه می‌زند. بنابراین درنهایت هر سه نفر در یک عملیات ضربتی همزمان در مناطق مختلف دستگیر شدند و با صدور قرار برای انجام تحقیقات بیشتر دراختیار ماموران پلیس قرار گرفتند. متهمان در ابتدا منکر جرم خود شدند و از بیان حقیقت طفره رفتند اما پس از مواجهه با مستندات لب به اعتراف گشوده و ضمن اقرار به سرقت‌های مسلحانه و معرفی دیگر همدست خود به دو قتل نیز اعتراف کردند. همدست این سارقان هم که در یکی از شهرهای دیگر استان اقامت داشت، با اخذ نیابت قضائی و هماهنگی‌های اطلاعاتی و عملیاتی، دستگیر و به گرگان منتقل شد.

این فرد نیز در ابتدا منکر حقایق شد اما پس از تحقیقات پلیسی و قضائی به انجام ١١ قتل و سرقت‌های متعدد اعتراف کرد. در این راستا موضوع ابتدا در سوابق رایانه‌ای پلیس پیگیری و مشخص شد قتل‌هایی در زمان و مکان‌هایی که این افراد اعتراف کرده‌اند، با اسلحه کلاشنیکف و کلت جنگی ثبت شده است. در ادامه، بازپرس این پرونده با هماهنگی دادستانی به همراه مأموران درحوزه‌های مختلف محل قتل ازجمله گرگان، کردکوی، علی‌آباد، گنبدکاووس، خان ببین و دلند حاضر شدند و با راهنمایی متهمان محل دقیق هریک از قتل‌ها شناسایی و صحنه وقوع جرم بازسازی شد.

 پس از بازسازی صحنه‌ها، اولیای دم نیز شناسایی و همگی آنها وقوع قتل‌ها را تأیید کردند. در ادامه تحقیقات ٢٥ موتور چاه عمیق و سه دستگاه تراکتور سرقتی نیز از متهمان کشف شد. همچنین چند نفر از خریداران اموال سرقتی نیز دستگیر شدند. تحقیقات پلیسی نشان داد که این باند به‌دلیل عملکرد پیچیده و گسترده دامنه فعالیت و به‌ویژه انتخاب خریداران حرفه‌ای اموال سرقتی توانسته‌اند به اعمال مجرمانه خود تا زمان دستگیری ادامه دهند.

حجت‌الاسلام سیدمصطفی دادستان عمومی و انقلاب گرگان حقی از صدور کیفرخواست برای متهمان قتل‌های سریالی در گرگان خبر داد و گفت: «پرونده ١٥نفر از متهمان با صدور کیفرخواست راهی دادگاه شد و حکم متهمان ١٣ فقره قتل عمدی به‌زودی صادر می‌شود. سه نفر از متهمان اصلی پرونده به ١٣ قتل عمدی اعتراف کردند و در تحقیقات مشخص شد که همه قتل‌ها توسط این افراد انجام شده است. درحال حاضر ٣نفر از متهمان اصلی پرونده با قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برند و ١٢نفر از متهمان نیز با قید وثیقه آزاد هستند. این تبهکاران در انجام تحقیقات پلیسی به ٨٦ فقره سرقت ازجمله تراکتور، موتور چاه آب، وسیله نقلیه خودرو اعتراف کردند و گفتند که به قصد تصاحب اموال مرتکب سرقت و قتل‌های عمد شده‌اند. بنابراین کیفرخواست پرونده آنها صادر و برای رسیدگی به دادگاه ارسال شده است.»منبع:برترین ها

 

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات