رئیس اداره ثبت احوال بروجرد:

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد گفت: در 9 ماهه گذشته امسال با ثبت 2549 ازدواج در بروجرد، این آمار نسبت به مدت مشابه رشد 2 درصدی داشته است.

به گزارش لرستان خبر ، علی زراسوند عصر امروز در جلسه ثبت وقایع حیاتی این شهرستان اظهار داشت: در 9 ماهه گذشته از امسال 2549 واقعه ازدواج در دفاتر رسمی این شهرستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش دو درصدی مواجه بوده است.

 

وی با اشاره به ثبت 565 مورد طلاق در مدت یاد شده در شهرستان بروجرد، افزود: در این مدت 4500 ولادت و 1227 مورد وفات در این شهرستان به ثبت رسیده است.

 

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد از صدور 5900 جلد شناسنامه مکانیزه در 9 ماهه گذشته از امسال برای متقاضیان بروجردی خبرداد و عنوان کرد: در مدت یاد شده 8098 فقره کارت ملی هوشمند در بروجرد صادر شده است که از این تعداد هفت هزار متقاضی کارت‌های خود را دریافت کرده‌اند.

 

 

وی با بیان اینکه متقاضیان دریافت کارت ملی هوشمند می‌توانند به صورت مستقیم برای دریافت کارت خود اقدام کنند، خاطرنشان کرد: افرادی بالای 15 سال می‌توانند با مراجعه به سامانه www.nci.ir نسبت به ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی خود اقدام کنند که پس از نام‌نویسی در این سامانه، تاریخی برای عکس و انگشت‌نگاری به متقاضیان اعلام می‌شود و پس از آن افراد می‌توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال، اداره پست و یا دفتر پیشخوان خدمات دولتی نسبت به انجام مراحل دریافت کارت هوشمند خود اقدام کنند.

 

زراسوند با بیان اینکه مهلت قانونی برای ثبت ولادت 15 روز پس از آن و 10 روز پس از وفات است، تصریح کرد: بیش از 99 درصد از وقایع حیاتی ولادت و وفات در موعد مقرر قانونی اعلام شده در این شهرستان به ثبت می‌رسد.

 

وی با اشاره به وقوع برخی مشکلات در صورت تأخیر در ثبت وقایع فوت و ولادت در مهلت قانونی، بیان کرد: ثبت اسناد هویتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که با تأخیر در اعلام وقایع حیاتی در روند ثبت احوال و اسناد خلل وارد می‌شود.

 

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد با اشاره به عدم اجرای قانون جامع حمایت از ایثارگران در ثبت احوال بروجرد، گفت: اجرای این قانون می‌تواند سبب ارتقاء ارائه خدمات به مراجعان و ارتقاء این ادراه به معاونت مدیرکل استان لرستان شود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات