برخورد قاطع با متخلفان،

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از مجازات حبس ۳۹ ساله برای سه متخلف تخریب عرصه های طبیعی این استان خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان شیرزاد نجفی با بیان اینکه در سال گذشته سه نفر از متخلفین عرصه های منابع طبیعی به صورت عمدی اقدام به آتش سوزی گسترده و خسارات زیادی به انفال در پارک جنگلی مخملکوه کرده بودند اظهار داشت: با پیگیری اولیه نیروهای یگان حفاظت شهرستان خرم آباد و بررسی منطقه عاملین آتش سوزی که  از ساکنین منطقه بودند شناسایی شدند.

وی ادامه داد: پس از تشکیل پرونده و ارجاع آن به دستگاه قضایی تخلف متهمین برای دادگاه محرز و از طریق شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان خرم آباد هر کدام از عاملین آتش سوزی به ۱۳ سال و جمعا به ۳۹ سال حبس محکوم شدند و پس از قطعی شدن حکم و صدور رای دادگاه تجدید نظر استان طی روزهای آتی مشارالیهم به سزای عمل تجاوز کارانه خود خواهند رسید.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان اینکه پارک جنگلی مخملکوه به مساحت ۴۷۵ هکتار در سال ۱۳۷۲ به عنوان پارک جنگلی و یک مکان تفرجگاهی برای شهروندان و مسافران در شمال شهر خرم آباد جزء پارکهای جنگلی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفت گفت: پارک یاد شده از چشم انداز زیبایی نظیر رشد گل سنگها، وجود آبهای جاری در فصل بارش و احداث بندهای ملاتی برای ذخیره نزولات، احداث امکانات تفرجی نظیر آلاچیق، سرویسهای بهداشتی آب لوله کشی برخوردار است.

نجفی گفت: متخلفین عرصه های منابع طبیعی بدانند که نیروهای این اداره کل  با حمایت بی نظیر دستگاه قضایی به صورت شبانه روز در مناطق جنگلی استان حضور داشته و در صورت مشاهده هر گونه تخریب، تجاوز و قطع جنگلها با آنها برخورد خواهد شد.

وی همچنین از دستگاه قضایی خاطر احساس مسئولیت نسبت به منابع طبیعی و صدور حکم یاد شده تقدیر کرد و گفت: هر فردی که اقدام به تخریب اراضی ملی، قطع جنگلها، آتش سوزی، بوته سوزی، کت درختان، حمل غیر مجاز ذغال و ... در عرصه های ملی به صورت عمدی و غیر عمدی کند مجازات سختی از طرف دستگاه قضایی در پیش رو خواهد داشت.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات