بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و وزارت بهداشت؛

تفاهم‌نامه ساخت ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی و 104 پایگاه اورژانس شهری در لرستان بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و وزارت بهداشت منعقد شد.

به گزارش لرستان خبر، تفاهم‌نامه ساخت ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی در لرستان بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و وزارت بهداشت منعقد شد.

 این تفاهم‌نامه بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و دانشگاه علوم پزشکی لرستان ظهر امروز با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سردار عبادالله عبدالهی فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء منعقد شد.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان در این جلسه با ابراز امیدواری از رفع مشکلات درمانی استان لرستان با حضور وزیر بهداشت گفت: قرارگاه خانم‌الانبیاء همواره سهم بزرگی در سازندگی کشور و لرستان بر‌عهده داشته است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری به‌منظور احداث یک هزار تخت بیمارستانی در استان لرستان اظهار داشت: مقرر شده است از این تعداد تخت بیمارستانی 500 تخت در شهرستان خرم‌آباد و 500 تخت در شهرهای کوهدشت و دورود احداث شود.

استاندار لرستان افزود: این تفاهم‌نامه با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مسئولیت سید‌حسن قاضی‌زاده هاشمی و تفویض اختیار به رئیس دانشکده علوم پزشکی استان لرستان منعقد می‌شود.

وی از انعقاد توافق‌نامه همکاری برای احداث 104 پایگاه اورژانس شهری در استان لرستان خبرداد و عنوان کرد: این پایگاه‌‌ها شامل پایگاه اورژانس شهری، پایگاه‌های بهداشت، خانه بهداشت و مراکز بهداشتی در روستاها است که با اعتباری در حدود 80 میلیارد تومان با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداری لرستان و قرارگاه خاتم‌الانبیاء احداث می‌شود.

بازوند خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در سال 95 تعین تکلیف می‌شوند که در صورت اجرایی‌شدن این پروژه‌ها بسیاری از مشکلات زیرساختی حوزه سلامت در استان لرستان مرتفع می شود و خدمتی ماندگار به شهروندان لرستانی است.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات