چند سوال از شهرداری خرم آباد؛

در آستانه ایام الله دهه فجر، ماکتی از هواپیمای حامل حضرت امام خمینی (ره) در لحظه ورود به کشور ساخته و در میدان امام حسین علیه السلام خرم آباد نصب شده است. تصاویر این ماکت به سرعت در شبکه های مجازی منتشر گردید و موجی از اظهار نظرهای توام با تمسخر را در سطح کشور به همراه داشت

به گزارش لرستان خبر، در آستانه ایام الله دهه فجر، ماکتی از هواپیمای حامل حضرت امام خمینی (ره) در لحظه ورود به کشور ساخته و در میدان امام حسین علیه السلام خرم آباد نصب شده است. تصاویر این ماکت به سرعت در شبکه های مجازی منتشر گردید و موجی از اظهار نظرهای توام با تمسخر را در سطح کشور به همراه داشت.

نگارنده قضاوت در مورد ظاهر این شاهکار شهرداری خرم آباد را به مخاطب می سپارد اما انتظار می رود شهردار محترم خرم آباد این سوالات افکار عمومی را بی پاسخ نگذارند.

اولا ایده پرداز، طراح و سازنده این شاهکار هنری چه کسانی بوده اند و آیا این اثر به منظور بزرگداشت لحظه تاریخی ورود حضرت امام ساخته شده یا خدای ناکرده کسی قصد تمسخر این واقعه تاریخی را داشته است؟ آیا اگر یکی از معاندین قصد ساخت کاریکاتوری سه بعدی از این نقطه عطف تاریخ را می داشت، بهتر از این می توانست این لحظه را به سخره بگیرد؟

 

ثانیاً هزینه ساخت این اثر فاخر اعم از هزینه مواد و مصالح، ساخت، نیروی انسانی، ساعات اختصاص داده شده پرسنل شهرداری و امثال این قبیل هزینه ها چقدر بوده و به عبارت بهتر چه میزان از جیب مردم و بودجه جمهوری اسلامی صرف ساخت این ماکت شده است؟!

ثالثاً آیا می توانند هزینه های پنهان ساخت چنین اثر کم نظیری از قبیل هزینه تبلیغات منفی علیه نام شهر خرم آباد و تمسخر این شهر توسط رسانه های مجازی را محاسبه نمایند؟! آیا چنین هزینه هایی در کوتاه مدت و میان مدت قابل جبران است؟

و در نهایت این که چند درصد از دیگر پروژه های شهر خرم آباد که از انظار عموم پنهان اند، با این کیفیت ساخته می شوند؟

و با عرض پوزش و تاسف بینهایت، تمسخر آمیزترین و غیرقابل دفاع ترین بخش ساخت و نصب این شاهکار ماندگار تاریخ اینجاست که از تمامی دست اندرکاران سازنده و ناظر این اثر که قاعدتاً باید چند نفر با مدارج و مدارک بالای دانشگاهی نیز در بین آنان بوده باشند، یک نفر پیدا نشده که بداند در نوشتار زبان انگلیسی، نام کشور فرانسه را France می نویسند و نه Ferance!


حسین مهدوی

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • محمد

  Air France صحيحه كه اينجا به اشتباه نوشته air feranace واقعا سواد در اين حد هم ندارن

 • وحید

  به به . . . . . . . . . . . . . . .
  اگه کشوری دیگه بود شهردار سریع استعفا میداد و از مردم عذرخواهی می کرد . . . . . . .

 • مجید

  واقعا"شورای شهربایددر خصوص این اقدام ابلهانه تحقیق وبررسی کند،جدا"جای تاسف داره که هم آبروی شهر را بردند وهم گزک دست معاندین انقلاب دادند که این واقعه بزرگ راتمسخرکنند.

 • ناشناس

  ای کاش مصاحبه ای با اون کارمندی که ناظر ساخت این شاهکار عجیب بوده ترتیب داده بشه تا ببینیم چه شخصیت های نابغه ای در شهرداری مشغول به رتق و فتق امور شهری خرم آباد هستن!
  اونوقت ما انتظار داریم به پای اصفهان برسیم!
  شما آبروی ما رو نبر، توسعه شهری پیشکش!

 • علی

  واقعا مسخره بود، تا با دوستان دیدیم ناراحت شدیم....
  اقا بلد نیستید کار کنید زور که نیست... این همه جوون انقلابی خوش فکر تو این شهر هست، اگر بر بهتون نمیخوره یه مشورت بگیرید.....
  نسبت به صرف بیت المال باید در اخرت پاسخگوباشید اقایان مسئول.....

 • مرادی

  چقدر ایراد بنی اسرائیلی

  بنده خداها اومدن کار خوبی انجام بدن دبگه اگه به سلیقه یه عده نخورد نیاز به فرافکنی نیست

 • مهدی

  من نمیدونم شهرداری بغیر از ساخت ' دست انداز ' چکار کرده که حالا وارد مسائل فرهنگی شده!

 • ناشناس

  اینا که واسه رفتگری لیسانس و فوق لیسانس میخواستن،خب همین نصب ماکت رو هم میزاشتن به عهده همون رفتگرای فوق لیسانس تا آبروریزی نشه

 • سعید

  شهرداری که این رو نساخته . اسم شرکتی که این پروژه عظیم رو طراحی و ساخته بگین که بیشتر با محصولات شاهکارش آشنا بشن ملت

نظرات