لرستان خبر گزارش می دهد؛

مسال بیمارستان شهید ولیان الیگودرز بعد از گذشت 25 سال طبق وعده مسئولین باید در دهه فجر به بهره برداری می رسید ولی هم اکنون مسیر دسترسی آن سبب نارضایتی بسیار از عابرین شده تا ماجراهای این اعجوبه مدیریتی کشور ادامه داشته باشد.

به گزارش لرستان خبر، بسیاری از طرحها وپروژه ها  در استان لرستان از نظر زمان تکمیل و بهره برداری  در کشور رکودار هستند  که راه آهن ازنا- الیگودرز –اصفهان  باسابقه بیش از  30سال و  بیمارستان شهید ولیان شهرستان نیز با سابقه 25سال گوی سبقت را از سایر پروژه های استان  ربوده اند .

  بسیاری از مردم شهرستان در طول این مدت  لقب پروژه تاریخی ویا آثار باستانی را به  پروژه بیمارستان  داده  بودند چرا که   دچار  درد  ناعلاج " وعده های توخالی مسئولین " شده بود و وعده  درمان  این درد از سوی  مسئولین کشور و یا  کاندیدا ها در زمان انتخابات تنها بر این زخم کهنه نمک می پاشید.

بیمارستان،شهید،ولیان،عکس،تصویر،الیگودرز،25سال،مشکلات،مدیریت،پروژه

حتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در سفر خود به لرستان وبازدید از  این بیمارستان  آن  را از عجایب مدیریتی در کشور دانست و گفت : جای تاسف دارد که تکمیل یک بیمارستان کمتر از ۱۰۰ تختخوابی حدود ۲۵ سال طول کشیده است.

 ولی از مدتها قبل و طبق وعده های مسئولین استان و  شهرستان  این بیمارستان باید بعد از این  همه ماجرا  در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسید ولی متاسفانه  بازهم  افتتاح  این بیمارستان به تاخیر افتاد تا شاید چشم انتظاری مردم شهرستان  چند سال دیگر به طول انجامد .    

،ثروتی،بیمارستان،شهید،ولیان،عکس،تصویر،الیگودرز،25سال،مشکلات،مدیریت،پروژه

دکتر امین  ثروتی  سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان الیگودرز در گفتگو با هیجار افزود :  در خصوص تجهیز بیمارستان شهید ولیان  در زمینه  اعتبارات مشکلاتی وجود داشت که  با دستور وزیرکشور این مشکلات حل خواهد شد و اعتبارات لازم را در این زمینه اختصاص خواهد یافت .

  وی با اشاره به اینکه این بیمارستان در اسفند ماه امسال به بهره برداری می رسد  ادامه داد : روند تجهیز بیمارستان  یک کار زمان بر است و پرسه های  ادارای زیادی  دارد ولی  پیگیرهای لازم در خصوص این مطلب ادامه خواهد داشت  و قطعا این بیمارستان در دهه فجر  به بهره برداری نمی رسد.

 ثروتی مسیر دسترسی به این بیمارستان را یکی از مشکلات مهم شهروندان دانست واضافه کرد : مسیر دسترسی به این بیمارستان  دارای مشکلات زیادی است و در خصوص عبور ومرور مخصوصا در زمان بارشها در فصل سرما بسیار مشکل  می باشد  که در این خصوص نارضایتهای  بسیاری وجود دارد و باید مسئولین شهرستان این مشکل را هرچه زودتر برطرف نمایند .

،بیمارستان،شهید،ولیان،عکس،تصویر،الیگودرز،25سال،مشکلات،مدیریت،پروژه

 

 در  پایگاه خبری الیگودرز (هیجار) درآبان ماه امسال در خصوص این مشکل   گزارشی تحت عنوان زیر گذری که قتلگاه رانندگان و اسیر وعده های مسئولین است/ افتتاح بیمارستان الیگودرز با کدام مسیر دسترسی   ارائه شد ولی پس از این مدت هیچ اقدامی از سوی مسئولین برای برطف نمودن این مشکل صورت نگرفت  .

نارضایتهای مردمی ومسئولین در خصوص  طولانی شدن عملیات ساخت زیرگذر سنج که  در  راه دسترسی به این  بیمارستان ،مرکز فنی و حرفه ای  ،موسسه طاها ، روستاهای سنج ،سور وبیش از  30 روستای دیگر ایجاد شده ادامه داشته  و تردد وسایل نقلیه را با مشکلات زیادی  روبرو  نموده است .

زیرگذر،،بیمارستان،شهید،ولیان،عکس،تصویر،الیگودرز،25سال،مشکلات،مدیریت،پروژه

زیرگذری  که بعد از گذشت 5سال هیچ اقدامی از سوی مسئولین  در خصوص ساخت  آن انجام نشده است  وحتی عملیات ساخت آن بعد از ساخت کمربندی جنوبی شهرستان آغاز شده است  و در این مدت نیز  شاهد  تصادفات منجر به فوت وحوادث بسیار زیادی به دلیل سقوط  وسایل نقلیه عبوری به داخل این زیر گذر،عدم روشنایی ودید کافی درشب وعدم نصب  علایم راهنمایی ورانندگی و...  بوده ایم .  

با شروع بارندگی های وآغاز فصل سرما شاهد آبگرفتگی این  مسیر و زیر گذر سنج   ، همچنین  ایجاد گل و لای بودیم که  مشکلات عبور و مرور  از این مسیر را چندین برابر  نموده   است .

زیرگذر،،بیمارستان،شهید،ولیان،عکس،تصویر،الیگودرز،25سال،مشکلات،مدیریت،پروژه

 

مسیر این بیمارستان خود قتلگاهی برای عابرین  شده و  شاید  با بهره برداری این بیمارستان شاهد افزایش تلفات جاده ای  دراین مسیر باشیم چرا که هر وسیله نقلیه عبوری برای رسیدن به این بیمارستان وسایر روستاهها  باید از عرض کمربندی جنوبی شهرستان  عبور نماید.

 فرماندار شهرستان الیگودرز درآبان ماه امسال در حاشیه مراسم  کلنگ زنیمرکز غربالگری وتشخیص سرطان الیگودرز   افزود :دستگاههای  اجرایی همانطور که در زمان کلنگ زنی یک  پروژه زمان افتتاح را مطرح می کنند باید در خصوص تاخیر آن جوابگوی مردم  باشند.

زیرگذر،،بیمارستان،شهید،ولیان،عکس،تصویر،الیگودرز،25سال،مشکلات،مدیریت،پروژه

ولی اله  میرزایی اصل اضافه کرد : امسال اقداماتی خوبی  در خصوص عملیات ساخت  زیرگذر انجام شده و مهمترین مشکل آن یعنی تملک اراضی برطرف شده  و پیگیریهای لازم در  این خصوص تا  مسیر دسترسی و  بیمارستان شهید ولیان  همزمان به بهره برداری برسد  ادامه خواهد داشت  .

 مردم شهرستان الیگودرز امیدوار ند  که  این مسیر دسترسی مانند بیمارستان اسیر وعده ها نشده و نیاز به چشم انتظاری بیش از  25 ساله برای بهره برداری از آن نباشد.

منبع: هیجار

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات