مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی -2

دبیر اجرایی سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: نمایشگاه دارای چهار بخش اصلی است؛ بخش اول رسانه های برخط که شامل خبرگزاری ها، سایت ها و پایگاه های خبری و موضوعی و تخصصی اعم از فرهنگی و مذهبی می شود، است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی سومین نمایشگاه رسانه های دیجتیال انقلاب اسلامی، مهدی قمی دبیر اجرایی نمایشگاه، ضمن خیرمقدم به حضار به بررسی عملکرد نمایشگاه رسانه های دیجیتال در سه دوره اخیر پرداخت.

قمی گفت: اولین دوره این نمایشگاه در25 بهمن ماه سال 91 برگزار شد که اولین تجربه  برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال بود. در دور اول حدود 180 موسسه در نمایشگاه حضور داشته و به ارائه و معرفی محصولات و خدمات خود پرداختند.

دبیر اجرایی سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی اظهار کرد: دومین نمایشگاه در هفته اول شهریور ماه و در  بوستان گفت وگو به مدت یک هفته برگزار شد. در این دوره حدود 250 غرفه در اختیار موسسات قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بین دور دوم  و سوم نمایشگاه بنا به دلایلی تاخیر یک ساله بوجود آمد، افزود: امسال به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از روز 22 بهمن ماه سومین دوره نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار شد. در این دوره بیش از 650 موسسه  حقیقی و حقوقی برای شرکت در نمایشگاه ثبت نام به عمل آوردند که ما متاسفانه فقط توانستیم حدود 300 موسسه را به دلیل کمبود جا و امکانات در اختیار دوستان قرار دهیم.

قمی با تاکید بر اینکه در دوره های بعدی نمایشگاه تدابیری برای مشارکت حداکثری موسسات و رسانه های علاقمند برای شرکت در این نمایشگاه در نظر گرفته خواهد شد.

 دبیر اجرایی سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی با تشریح برنامه های سومین نمایشگاه گفت: این نمایشگاه دارای چهار بخش اصلی است؛ بخش اول رسانه های برخط که شامل خبرگزاری ها، سایت ها و پایگاه های خبری و موضوعی و تخصصی اعم از  فرهنگی و مذهبی می شود، است.

وی  ادامه داد: بخش دوم مربوط به نشر دیجیتال و تلفن همراه  که شامل تولید کنندگان نرم افزارهای چندرسانه ای و تلفن همراه است. بخش سوم، بخش فناوری اطلاعات است که شامل سخت افزار و امنیت بوده و نرم افزارهای  تخصصی در حوزه امنیت سایبری و همچنین آموزش و پرتال های سازمانی و هاستینگ ارائه می شود. بخش چهارم هم به بازی و پویانمایی اختصاص دارد.

قمی با بیان اینکه بخش بازی و پویانمایی خود به چهار بخش تقسیم می شود، تصریح کرد: این بخش شامل بازی های بزرگ، بازی برای کودکان، بازی برای تلفن همراه، بازی های کامپیوتری و بخش محتوایی بازی ها که شامل آسیب شناسی و ایده پردازی می شود، است.

دبیر اجرای سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در بخش جانبی نمایشگاه نیز برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده است، خاطرنشان کرد: بخش کودک و نوجوان، کلینیک سلامت در فضای مجازی، سواد مجازی و بخش زیارت مجازی چهار بخش اصلی جانبی نمایشگاه است.

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات