مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی -1

سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی عصر امروز جمعه 23 بهمن ماه با حضور ابوالفضل فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، حمیدرضا مقدم فر استاد دانشگاه و کارشناس مسائل استراتژیک، عباسعلی کدخدایی عضو سابق شورای نگهبان و منصور امینی دبیر نمایشگاه و مسئول سازمان سراج در بوستان گفت و گوی تهران افتتاح شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه رسانه های دیجتیال انقلاب اسلامی؛ در ابتدای این مراسم خراسانی زاده سخنگوی این نمایشگاه توضیحاتی در خصوص اهداف و جزئیات برگزاری نمایشگاه به احضار ارائه کرد.

وی ضمن تبریک 22 بهمن و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و خیرمقدم به حاضرین گفت: جبهه  فرهنگی انقلاب اسلامی یا همان جبهه فرهنگی مومن و انقلابی که تقریبا دو سه سال است بارها در فرمایشات مقام معظم رهبری به آن اشاره شده، اقدام به برگزاری ایان نمایشگاه نموده است.

خراسانی زاده با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی اظهار کرد: عرصه فضای مجازی یکی از مهمترین عرصه های نبرد و حیات امروزه ماست و آنقدر مهم است که مقام معظم رهبری می فرمایند اگر من رهبر نبودم، مسئول این شورای فرهنگی می شدم و آن را مدیریت می کردم.

خراسانی زاده در ادامه افزود: وقتی که به این تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری می پردازیم و حجم گسترده تهدیدات را می سنجیم، می بینیم که نیاز است تا در این عرصه بیش از پیش تلاش نماییم.

سخنگوی سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه ظرفیت های فراوانی در عرصه مجازی در کشور وجود دارد، اظهار داشت: این نمایشگاه با این نگاه و با این ایده شکل گرفت که بتواند باعث انسجام، هم افزایی، شبکه سازی در بین فعالان عرصه مجازی در مجموعه های مردم نهاد پایبند به انقلاب اسلامی شود، هدف دیگر این است که بخشی از این ظرفیت برای مردم و علاقه مندان به نمایش گذاشته شود.

وی با اشاره به دو دوره گذشته نمایشگاه تصریح کرد: در دوره های گذشته موارد بسیاری داشتیم که مسئولین وقتی از نمایشگاه بازدید به عمل می آوردند، با وجود آنکه این نمایشگاه حجم و زمان محدود داشت و تنها بخشی از توان جبهه فرهنگی است، تعجب و رضایت خودشان را ابراز می نمودند.

خراسانی زاده با تبیین بخش دیگری از اهداف و رویکردهای سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، خاطر نشان کرد: یکی از رویکردها پاسخ به نیازی است که در بین خانواده های ایرانی وجود دارد و بسیاری از خانواده ها با هر نوع نگاه و سلیقه ای و داشته باشند نسبت به فضای مجازی دغدغه های فراوانی دارند.

وی اضافه کرد: ما ناگزیریم که در این فضا زیست کنیم، زندگی کنیم و نفس بکشیم و حال که ناچار به این کار هستیم باید بدانیم که چگونه این نوع زندگی جدید را انجام دهیم تا به فرزندانمان و نهاد خانواده آسیب کمتری برسد. باید به محتوا و ایجاد محیطی امن در عرصه مجازی توجه کنیم و نمایشگاه رسانه های دیجیتال سعی دارد پاسخ های مناسب را برای این نیازها ارائه نماید.

سخنگوی سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه این نمایشگاه امسال به همت جبهه مردمی فرهنگی انقلاب اسلامی فعالیت خود را آغاز نمود، گفت: در این دوره نسبت به دوره های گذشته با توان مضاعفی وارد عمل شدیم و امروز در همایش افتتاحیه رسمی نمایشگاه قرار داریم.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه توانسته است جای برخی از نمایشگاه های مشابه را بگیرد، خاطر نشان کرد: این نمایشگاه سعی دارد تا به عنوان مرجع مطرح شود و بسیاری از رسانه های قدرتمندی که در سایر نمایشگاه ها حضور داشتند، در این نمایشگاه نیز حضور پیدا کرده اند.

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات