زیرگذر و بخش شمالی پل حاجی خرم‌آباد عصر یک‌شنبه 16 اسفندماه توسط راننده یک دستگاه جرثقیل که هنوز هویت او مشخص نشده است، صدمه دید.

به گزارش لرستان خبر، به گفته یکی از سازمان ماموران آتش‌نشانی خرم‌آباد بر اثر بی‌احتیاطی راننده یک دستگاه جرثقیل با پل حاجی برخورد کرد و بخش‌هایی طاقه‌ی شمالی این پل محکم که بیش از 60 سال از زمان ساخت آن توسط معمار فشنگچی می‌گذرد، صدمه دید.
پاک‌بانان بلافاصله با مسدودسازی خیابان مانع از وارد شدن آسیب به خودرو‌ها در حال عبور از این بخش شدند. البته مسدود‌سازی باعث ترافیک سنگین در این معبر گردید.
قابل ذکر است اگر چه از ساخت پل حاجی با سرمایه مرحوم حاج "علی‌اصغر ناصریان‌خرم‌آبادی" (متوفی 1338 هجری خورشیدی) بیش از 60 سال می‌گذرد اما این پل در مقایسه با سایر پل‌های جدیدالاحداث خرم‌آباد که چند بار هم مرمت شده‌اند، دارای دوام و زیبایی بیش‌تری بوده و مردم این شهر به واسطه‌ی این باقیات و صالحات به روان سازندگان این پل درود می‌فرستند.
مشخص نیست در شرایطی که تکنولوژی به خصوص در زمینه پل‌سازی نسبت به بیش از نیم قرن پیش رشد چشم‌گیری داشته و حتی روی برخی دریاها در تنگه‌ها پل می‌زنند، چطور پل‌های جدید ساخته یا مرمت شده در خرم‌‌آباد از نظر دوام ستون‌ها، زاویه پل‌ها که گاه کج و کوله ساخته می‌شوند و موارد دیگر، پسرفتی عجیب داشته‌اند؟!
 پل حاجی خرم‌آباد صدمه دید + عکس

پل حاجی خرم‌آباد صدمه دید + عکس

مصطفی باقری/ یافته

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات