لرستان خبر گزارش می دهد

پس از انتقادات مسئولان مختلف از وضعیت پارکینگ مستقر در «خرم رود»، مدیرکل دفتر فنی استانداری لرستان نسبت به خطر آلودگی آب این رودخانه هشدار داد.

به گزارش لرستان خبر، سید علی موسوی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک لرستان جانمایی پارکینگ در قسمتی از رودخانه خرم آباد را اقدامی نامناسب دانست و اظهار داشت: وجود این پارکینگ در مرکز شهر خرم آباد چهره شهر را نازیبا کرده و این جانمایی نادرست محیط زیست را به مخاطره انداخته است.

 وی افزود: با توجه به اینکه پارکینگ مورد نظر درآمد چندان زیادی برای شهرداری خرم آباد ندارد لازم است شهرداری با اقدامات کارشناسی این موضوع را تعیین تکلیف کند زیرا پس از بارندگی های امسال نزدیک بود تجربه تلخ شهر قم در خصوص احداث پارکینگ در رودخانه در خرم آباد نیز تکرار شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری لرستان بیان داشت: روغن هایی که از خودروهای پارک شده در پارکینگ حاشیه رودخانه خرم آباد ریخته می شود ممکن است به رودخانه ریخته شده و سبب تلف شدن ماهیان رودخانه شود.

موسوی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از خیابان های سطح شهر خرم آباد فاقد خط کشی است، عنوان کرد: خط کشی نشدن خیابان ها باعث بروز بی نظمی هایی در سطح شهر شده است.

این سخنان مدیرکل دفتر فنی استانداری لرستان در حالی مطرح می شود که پیش از این نیز مسئولان مختلف استان به وضعیت پارکینگ مستقر در بستر رودخانه خرم آباد واکنش نشان داده بودند و حتی در فصل بارندگی ها مخاطرات جدی در این زمینه رخ داده بود.

خرم‌آباد به‌عنوان شهری که در میان دره شکل‌گرفته و در مرکز آن نیز رودخانه‌ای بزرگ جاری است در پی هر بارندگی با سرازیر شدن آب از کوه‌های اطراف به سمت مرکز شهر با معضلی به نام آب‌گرفتگی در حالت خوش‌بینانه و سیلاب در حالت نسبتاً بدبینانه‌ای مواجه است و این امر نکته‌ای است که باید در برنامه‌ریزی و مدیریت شهری موردتوجه متصدیان امر قرار گیرد.

ایجاد پارکینگ موقت در بستر رودخانه از دیگر اقدامات غیر کارشناسی بود که در خرم‌آباد شاهد آن بودیم تا در هر بارندگی محوطه این پارکینگ زیرآب رفته و این اقدام با اماواگرهای زیادی مواجه شود، اقدامی که به‌رغم مخالفت‌ها همچنان استمرار دارد.

استاندار لرستان در آخرین اظهار نظر در این زمینه  در جمع شهرداران استان گفت: مردم مرکز لرستان باید با رودخانه خرم آباد مثل رودخانه زاینده رود در اصفهان زندگی کنند.

بازوند با اشاره به اینکه متاسفانه بلایی سر رودخانه خرم آباد آمده که هرکسی مشکلی دارد بر سرآن می ریزد، اظهار داشت: هرکسی پارکینگ ندارد رودخانه را به پارکینگ تبدیل کرده و رودخانه خرم آباد محل احداث پل های موقت و ریختن فاضلاب شده است.

این انتقادات در حالی مطرح می شود که شهردار خرم آباد ایجاد پارکینگ و پلهای موقت بر روی رودخانه این شهر را مسکنی موقت برای رفع مشکلات ترافیکی در خرم آباد می داند.مهر

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • ناشناس

  حالتون خوش نیست ها
  کدوم روغن ماشین؟ مگه پیچ کارتل بازه که روغشن بریزه رو زمین بعد سرازیر بشه به سمت رودخانه
  البته نباید بهش رودخونه گفت، بهتره بهش بگیم فاضلاب
  کدوم ماهی. چی میگید
  حالتون خوشه؟
  اینهمه مشکل حالا اومدید مشکل الکی میتراشید
  لرستان خبر شما چرا به این مسائل مسخره ضریب رسانه ای میدید
  از شما بعید بود

نظرات