معاون هلال احمر استان لرستان عنوان کرد

معاون هلال احمر استان لرستان گفت: مسافر نوروزی که به‌ منظور کوهنوردی به ارتفاعات مخمل کوه خرم‌آباد در حال صعود بود در مسیر برگشت با مشکل مواجه شد که توسط امدادگران هلال احمر لرستان نجات یافت.

محمد دارایی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امدادگران هلال‌احمر لرستان ظهر امروز مسافر نوروزی را نجات دادند اظهار داشت: یکی از مسافران نوروزی که به‌ منظور کوهنوردی به ارتفاعات مخمل کوه خرم‌آباد در حال صعود بود در مسیر برگشت با مشکل مواجه می‌شود و امکان بازگشت ندارد.

وی افزود: بلافاصله در ساعت 12:45 دقیقه این موضوع از طریق سامانه 112 به ندای امدادی جمعیت هلال‌احمر لرستان اطلاع  داده می‌شود که بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان خرم‌آباد بعد از 19 دقیقه  به محل حادثه رسیده  و با استفاده از نیروی مجرب و تجهیزات کوهنوردی فرد مورد نظر را نجات و به پایین کوه انتقال می‌دهند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر لرستان عنوان کرد: وی که در مسیر برگشت بین یک پرتگاه 8 متر به دام افتاده بود خوشبختانه با اعزام سریع امدادگران هلال‌احمر از وقوع حادثه بعدی جلوگیری شد.

دارایی بیان کرد: شهروندان و مسافران می‌توانند در صورت وقوع هرگونه حادثه بلافاصله به سامانه 112 جمعیت هلال‌احمر، امدادگران هلال‌احمر را از وقوع حادثه مطلع کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات