لرستان خبر گزارش می دهد

سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای اعلام کرد که به‌دنبال بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور، احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها، رودخانه‌ها و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی وجود دارد.

به گزارش لرستان خبر، به نقل از سازمان هواشناسی، سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای اعلام کرد که به‌دنبال بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور، احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها، رودخانه‌ها و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی وجود دارد.

براساس این اخطاریه در روز سه‌شنبه در استانهای بوشهر، هرمزگان، خوزستان، فارس، یزد، اصفهان، قم، شمال خراسان رضوی و جنوب کرمان باران همراه با رعد و برق و وزش باد و در استانهای گلستان، مازندران، خراسان شمالی، سمنان، لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و دامنه‌های البرز در قزوین، البرز و تهران باران و برف می‌بارد.

در روز چهارشنبه بارش باران و برف در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان، همچنین روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و از بعد از ظهر روز سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه در قزوین، البرز، قم و تهران وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی توصیه کرده برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور نیروی انتظامی از ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای شمال کشور از جمله کرج ــ چالوس، هراز، فیروزکوه، باند شمالی تهران ــ کرج و همچنین محور قم ــ سلفچگان و آزادراه تهران ــ قم خبر داده است.

در محورهای اردبیل ــ خلخال و اردبیل ــ آستارا در استان اردبیل و در ارتفاعات محور کندوان در استان مازندران هم بارش برف گزارش شده است.

براساس گزارش مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور نیروی انتظامی در اکثر محورهای استانهای البرز، اصفهان، مازندران، فارس و تهران بارش پراکنده باران ادامه دارد.

این مرکز ترافیک در سایر محورهای مواصلاتی کشور را روان توصیف کرد.

بارش نزولات جوی تا اواخر روز چهارشنبه هفته جاری در بیشتر نقاط کشور پیش‌بینی شده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات