رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از معدوم سازی ۱۰۰ تن مواد غذایی فاسد در این استان خبر داد

کوروش ساکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی ایام نوروز بیش از ۱۰۰ تن مواد غذایی فاسد در استان لرستان ضبط و معدوم سازی شد.

وی همچنین از ارائه خدمات درمانی به چهل و سه هزار نفر در ایام نوروز توسط بیمارستانهای تابعه دانشگاه در سطح استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۷ هزار نفر به صورت سرپایی درمان و شش هزار نفر هم بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی در حوزه بهداشت از اول اسفندماه سال گذشته تا ۱۶ فروردین ماه امسال و در حوزه درمان از ۲۷ اسفند سال گذشته تا ۱۶ فروردین ماه امسال اجرا شد.

ساکی تصریح کرد: در قالب این طرح ۱۶ اکیپ بهداشتی سه نفره و ۱۵۰ ناظر بهداشتی در حوزه بهداشت، صدها پزشک و پرستار در پایگاه اورژانس شهری و جاده ای، ۲۹ داروخانه، ۲۳ بیمارستان، ۳۸ مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۹ ایستگاه سلامت نوروزی و یک بالگرد فوریتهای پزشکی با هدف ارائه خدمات مطلوب سلامت به مردم لرستان و مسافران نوروزی فعال بودند.

وی با بیان اینکه در قالب برنامه بسیج سلامت نوروزی ۲۶ هزار و ۲۲۰ بازدید و بازرسی بهداشتی از مراکز عمومی ارائه خدمات انجام شد گفت: همچنین ۶۶ واحد صنفی متخلف از موازین بهداشتی به مراجع قضایی معرفی، ۳۵ واحد صنفی متخلف تعطیل و ۱۰۰ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته ضبط، جمع آوری و معدوم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین در خصوص خدمات اورژانس پیش بیمارستانی نیز گفت: در مدت اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی بیش از هزار ماموریت اورژانسی توسط پرسنل فوریتهای پزشکی انجام شد.

ساکی ادامه داد: همچنین در قالب این طرح سه هزار و ۲۶۸ نفر در ایستگاههای سلامت ویزیت و معاینه شدند که ۶۵ نفر از آنها برای دریافت خدمات درمانی بیشتر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی گفت: در ایام نوروز نیز اورژانس هوایی با انجام بیش از ۱۰ عملیات اورژانسی، شش زن باردار ساکن در مناطق محروم و سخت گذر و چهار نفر که دچار سقوط از کوه شده بودند را از مرگ حتمی نجات داده و طی عملیات هائی سخت گذر و نفس گیر به مراکز درمانی دانشگاه انتقال دادند.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات