لرستان خبر گزارش می دهد

حدود دو هفته است که آب بخش های زیادی از مناطق شهر خرم آباد کدر شده و سبب نگرانی گسترده مردم این شهر شده است

به گزارش لرستان خبر، حدود دو هفته است که آب بخش های زیادی از مناطق شهر خرم آباد کدر شده و سبب نگرانی گسترده مردم این شهر شده است و حتی برخی نیز دچار بیماری هایی شدند که عده ای آب کدر شده را دلیل ان می دانند و تعدادی از مردم هم از بیم بیماری آب را جوشانده و پس از سرد شدن میل می کنند اما مسولان استان و شهری عقیده ای دیگه دارند.

حمیدرضا کرموند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در جمع خبرنگاران در رابطه با کدر بودن آب آشامیدنی مناطقی از شهر خرم‌آباد اظهار داشت: کدورت آب مربوط به امسال یا دوره خاصی نیست بلکه هر وقت سال پرباران بوده آب چشمه‌ها کدر می‌شود.

وی با بیان اینکه از طریق بهداشت از نبود آلودگی میکربی در آب اطمینان کسب کردیم افزود: تنها مشکل آب آشامیدنی زلال نبودن و کدورت آن است که باب میل مردم نیست و امری طبیعی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به اینکه سه سیستم تأمین آب در خرم‌آباد وجود دارد عنوان کرد: یکی از این دستگاه‌ها چاه‌ها هستند که 50 درصد آب خرم‌آباد را تأمین  می‌کنند و مشکل خاصی ندارند.

وی در رابطه با فعالیت تصفیه‌خانه شهر خرم‌آباد بیان کرد: از حدود شش ماه قبل شروع به‌کار در تصفیه‌خانه آب خرم‌آباد کردیم که برای اولین بار راه‌اندازی کامل شد چرا که تاکنون فقط بخش فیلتراسیون آن کار می‌کرد که با هزینه‌ها و تلاش‌های انجام شده با شروع بارندگی‌ها این تصفیه‌خانه وارد مدار شد.

کرموند با بیان اینکه تصفیه‌خانه آب خرم‌آباد با تمام ظرفیت خودکار می‌کند گفت: توانستیم از آب تصفیه‌خانه به بقیه شهر بدهیم ولی از آنجا که حدود 20 درصد از شبکه ما به تصفیه‌خانه وصل نیست امکان این وجود ندارد آب تصفیه‌خانه را به این مناطق برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته وصل کردن برخی شبکه‌های آبرسانی سطح شهر به‌ طور ناقص انجام‌ شده که نیاز است به مناطق جنوب شهر خرم‌آباد نیز وصل کنیم تا مشکل تابستان پیش‌رو، افت فشار آب و کدورت آب در سال‌های آینده حل شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان تصریح کرد: این تصفیه‌خانه نمی‌تواند مشکل همه شهر خرم‌آباد را رفع کند که به طور یقین نیازمند اعتباراتی برای ایجاد واحد دوم تصفیه‌خانه و اجرای خطوط بین تصفیه‌خانه و مخازن هستیم.

وی اظهار داشت: در برخی شهرستان‌ها مانند الیگودرز نیز مشکل کدورت آب داشت ولی چون چاه جایگزین وجود داشت مشکل چندانی پیش نیامده است.

کرموند در رابطه با مشکل بحران آب در استان و تأثیر بارندگی‌ها بر مشکل کم‌آبی بیان کرد: هنوز هم در شهرهای کوهدشت و چغابل با مشکل جدی آب روبه‌رو هستیم.

وی عنوان کرد: به دلیل اینکه در استان سدی وجود ندارد از بارندگی‌های اخیر و  روان آب‌ها نتوانستیم استفاده کنیم بلکه خسارت‌هایی هم به استان وارد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان بیان کرد: برای تخصیص آب شرب از سدهایی مانند تاج امیر دلفان، آب سرده بروجرد، کمندان الیگودرز یا سد مخمل کوه خرم‌آباد اگر ساخته شوند می‌شود استفاده کرد.

کرموند گفت: وزارت نیرو برساخت سد آب شرب تأکید دارد و با وجود کم بودن پیشرفت این سدها اولویت اصلی ما است.

کورش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز  در جمع خبرنگاران در رابطه با کدر بودن آب برخی نقاط  شهر خرم‌آباد اظهار داشت:
براساس آزمایش‌ها انجام شده آب شرب شهر خرم‌آباد کدر بودن آب آلودگی میکربی به همراه ندارد.

وی افزود: کدورت آب از دید ما چندان مهم نیست چرا که مهم آلودگی میکربی است و کدر بودن آب بیماری چندانی برای مردم  به همراه ندارد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • فرزند خرم آباد

   مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) :
  فلسفه ي وجودي ما، عدالت است. رشد اقتصادي بايد هم پاي عدالت پيش برود؛ برنامه ريزي كنند و راهش راه پيدا كنند. حالا عدالت چيست؟ البته ممكن است در معنا كردن عدالت، افرادي، كساني يا گروه هايي اختلاف نظر داشته باشند؛ اما يك قدر مسلم هايي وجود دارد: كم كردن فاصله ها، دادن فرصت هاي برابر، تشويق درستكار ومهارمتجاوزان به ثروت ملي، عدالت را دربدنه حاكميتي رايج كردن عزل ونصب ها، قضاوت ها، اظهارنظرها مناطق دوردست كشور ومناطق فقير را مثل مركز كشور زير نظرآوردن، منابع مالي كشوررابه همه رساندن، همه را صاحب و مالك اين منابع دانستن، ازقدر مسلم ها ومورد اتفاق هاي عدالت است كه بايد انجام بگيرد. بنابراين، عدالت يك اصل است و نيازمند قاطعيت عدالت، با تعارف درست نمي شود؛ اولا قاطعيت مي خواهد، ثانيا ارتباط با مردم ميخواهد، ثالثا ساده زيستي ومردمي بودن لازم دارد و بالاتراز همه، خودسازي وتهذيب مي خواهد؛ اين هم جزو پيش شرط ها و پيش نياز ها ي اجراي عدالت است. اول، بايد خودمان را درست كنيم و يك دستي به سروصورت خودمان بكشيم، تا بتوانيم عدالت رااجرا كنيم؛ وظيفه ي من وشما اينهاست. واقعا بايد با ويژه خواران و فساد مبارزه كنيم.
  دکتر محمودوند = حامی عدالت

 • فرزند خرم آباد

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان تصریح کرد: این تصفیه‌خانه نمی‌تواند مشکل همه شهر خرم‌آباد را رفع کند که به طور یقین نیازمند اعتباراتی برای ایجاد واحد دوم تصفیه‌خانه و اجرای خطوط بین تصفیه‌خانه و مخازن هستیم.....
  ....به دلیل اینکه در استان سدی وجود ندارد از بارندگی های اخیر و روان آب ها نتوانستیم استفاده کنیم بلکه خسارت هایی هم به استان وارد شد...
  نمایندگان سابق چرا بودجه را برگشت دادند ؟
  مدیریت محترم لرستان خبر؛ شما جواب بدید
  مردم نجیب خرم آباد منتظر جوابن

 • حمید

  جان برادر از همین تصفیه خانه هم که داریم درست استفاده نمیکنیم همین حالا هم شاهد هستیم در شهرک صنعتی 2خرم آباد تصفیه خانه را 3ساله که ساخته اند ولی از آن استفاده نمیکنند و تمام مقصرین این موضوع مدیران پر حرف و حدیث شهرک صنعتی می باشد و متاسفانه هیچ کس هم پیگیری نمیکند ما از آنچه داریم بهینه استفاده نمیکنیم و فقط بهانه نداشتن بودجه را برای شانه خالی کردن و کار نکردن می آوریم

نظرات