زمینی که معلوم نیست مجاز است یا غیرمجاز؛

مراسم نهال کاری هشت هکتار از مجتمع 44 هکتاری خرم آباد امروز به دلیل تجمع مردم منطقه بهم خورد

به گزارش لرستان خبر،مراسم نهال کاری هشت هکتار از مجتمع 44 هکتاری خرم آباد روز یکشنبه برگزار شد که به دلیل تجمع مردم و مردم منطقه این مراسم بهم خورد و به سرعت پایان یافت.

این مجتمع بنام آبشار طلایی قرار است تا سه سال آینده به طور کامل بهره برداری شود.
در مراسم امروز چند خانوار از مردم و اهالی منطقه با تجمع در محل مراسم مانع اجرای ادامه برنامه ها شده و خواستار رسیدگی به خواسته خود شدند.
این افراد اظهار داشتند: منازل مسکونی آنان با سند رسمی از سال 81 در این منطقه احداث شده و این در حالی است که شهرداری حکم تخریب این منازل را به دلیل قرارگرفتن در طرح آبشار طلایی صادر کرده است.
تجمع کنندگان ادامه دادند: بارها نامه و ملاقات با مسئولان شهری و کشور مشکل آنان را حل نکرده و پس از گذشت ماهها تاکنون موفق به ملاقات حضوری با استاندار لرستان نشده اند.
آنان گفتند: این در حالی است که ساختمان های این منطقه چند طبقه بوده و این سوال پیش می آیند که اگر تغییر کاربری غیر مجاز داشته اند، پس چگونه مجوز چند طبقه و زیرساختهای قانونی آب و برق و تلفن و گاز برای این افراد تامین شده است؟
این افراد عنوان کردند: اگر این واحدها تغییر کاربری غیرمجاز دارند چگونه از 15 سال گذشته تاکنون اقدامی برای تخریب و برخورد قانونی با آن انجام نشده است؟
شهردار خرم آباد نیز در این باره گفت: زمین این طرح متعلق به دولت است و ساخت و ساز غیرمجاز این افراد هم اکنون در طرح مجموعه 44 هکتاری قرار گرفته است.
یحیی عیدی بیرانوند افزود: سند این منازل مربوط به سال 80 بوده و زمین توسط مسکن و شهرسازی جهت احداث پارک به شهرداری واگذار شده و افرادی که ساخت و ساز غیر مجاز داشته اند باید از دستگاهی که به آنان زمین فروخته شکایت کنند.
وی با انتقاد از ساخت و سازهای غیر مجاز با فشار و رشوه اظهار داشت: این افراد باید نسبت به فروشنده زمین شاکی شده شوند و ادعای خسارت کنند و شهرداری نیز برای کمک به این افراد تلاش می کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، شهردار خرم آباد در این مراسم گفت: به رغم آغاز نشدن عملیات عمرانی اصلی طرح مجموعه 44 هکتاری آبشار طلایی، اما طرح کاشت فضای سبز به دلیل زمان درختکاری، امروز در هشت هکتار انجام می شود.
یحیی عیدی بیرانوند با اشاره به تصویب طرح بزرگ گردشگری آبشار طلایی توسط شورای اسلامی شهر افزود: این طرح از پل دره گرم آغاز می شود و با عبور از زیرگذر 9 دی به سرچشمه آبشار متصل می شود.
وی با بیان اینکه نورپردازی طرح نیز به زودی آغاز می شود، ادامه داد: اجرای بخش های مختلف از جمله پایگاه سلامت، کتابحانه، امکانات رفاهی و هفت برکه مصنوعی نیز برای این طرح پیش بینی شده است.

منبع ایرنا

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات