گزارش یک جلسه

استاندار لرستان با بیان اینکه اجرای طرح مقاومت باند فرودگاه خرم آباد نیازمند اعتبارات و همچنین قیر مورد نیاز برای انجام است عنوان کرد: برای اجرای این طرح حداقل نیازمند به پنج تا شش تن قیر هستیم.

به گزارش لرستان خبر، جلسه اقتصاد مقاومتی ظهر امروز پنج شنبه با حضور استاندار لرستان، معاون عمرانی استاندار، معاون اقتصادی استاندار، رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی لرستان و مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

اجرای طرح «مقاومت باند» و احتمال تعطیلی فرودگاه خرم آباد

در این جلسه شهرام ملکی مدیر کل راه و شهرسازی لرستان در سخنانی با اشاره به طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اظهار داشت: ساختمان هواشناسی فرودگاه خرم آباد در قالب طرح توسعه اجرایی شده است.

وی با اشاره به در دست ساخت بودن پاوین دولت فرودگاه خرم آباد عنوان کرد: این بخش از طرح توسعه فرودگاه خرم آباد نیز تا پایان امسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان به اجرای طرح مقاومت باند فرودگاه خرم آباد اشاره کرد و گفت: این امر موجب تعطیلی چند ماهه فرودگاه خرم آباد می شود.

واکنش استاندار لرستان در رابطه با تعطیلی فرودگاه

این سخنان شهرام ملکی مدیر کل راه و شهرسازی لرستان موجب واکنش و انتقاد استاندار لرستان شد تا در سخنانی بگوید: تعطیل کردن فرردگاه خرم آباد کار بسیار سختی به نظر می رسد و این امر نیازمند جلسات و کار کارشناسی بیشتری است.

وی با بیان اینکه اگر فرودگاه خرم آباد تعطیل شود جواب افکار عمومی را باید چه بدهیم؟ گفت: به طور حتم افکار عمومی از ما می پرسند که چرا این فرودگاه تعطیل شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه اجرای طرح مقاومت باند فرودگاه خرم آباد نیازمند اعتبارات و همچنین قیر مورد نیاز برای انجام است عنوان کرد: برای اجرای این طرح حداقل نیازمند به پنج تا شش تن قیر هستیم.

بازوند با تاکید بر لزوم برگزاری جلسه ای دیگر برای تعیین تکلیف این طرح در استان بیان داشت: اگر برنامه ریزی ها در این زمیه نهایی شد باید وارد عمل شویم.

تامین ۲۰ درصد قیر مورد نیاز برای اجرای طرح مقاومت باند

این سخنان مدیریت ارشد لرستان با جواب محمد اصلانی معاون عمرانی استانداری لرستان مواجه شد تا وی در سخنان کوتاهی بگوید: ما برای بررسی موضوع اجرای طرح مقاومت باند فرودگاه خرم آباد ۱۰ جلسه در استان تشکیل داده ایم.

وی ادامه داد: همچنین در تهران نیز برای این موضوع سه جلسه برگزار کرده ایم.

در ادامه این جلسه شهرام ملکی مدیر کل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه ما برای تامین قیر مورد نیاز تقاضای قیر کرده ایم گفت: برای اجرای طرح مقاومت باند فرودگاه خرم آباد به سه هزار و ۹۰۰ تن قیر نیاز داریم و به محص تامین آن شروع به اجرای آن خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۰ تن قیر در استان ذخیره داریم گفت: همچنین ۵۰۰ تن دیگر قیر مورد نیاز را صورت تعهدی تامین کرده ایم و یعنی در مجموع ۲۰ درصد قیری که برای اجرای طرح مقاومت باند نیاز است را تا کنون تامین کرده ایم.

ادامه نگرانی های فرودگاه ۷۰ ساله

ملکی با بیان اینکه با این اوصاف احتمال تعطیلی فرودگاه خرم آباد حدود دو ماه است، که این سخنان وی دوباره با واکنش استاندار لرستان مواجه شد تا هوشنگ بازوند بگوید: این طرح حداقل پنج تا شش ماه زمان خواهد برد که اجرایی شود.

وی بیان داشت: ما با تعطیل کردن فرودگاه نمی توانیم پاسخ افکار عمومی را بدهیم گفت: همچنین دوباره فعالیت شرکت های هواپیمایی در این فرودگاه سخت می شود.

بنا بر این گزارش، لرستان در سال ۱۳۲۲ شاهد راه اندازی فرودگاه در خرم آباد بود؛ فرودگاهی که سن آن از ۷۰ سال عبور کرده است، و این در حالیست که پیش از این نیز شاهد لغو برخی پروازهای فرودگاه خرم آباد بودیم تا نگرانی هایی در این زمینه نزد مردم و مسافران شکل بگیرد. منبع مهر

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات