برسی یک خبر

روز گذشته خبری مبنی بر کتک زدن یک دانش‌آموز ابتدایی توسط معلمش در یکی مدارس شهرستان کوهدشت در فضای مجازی منتشر شد که با تکذیب معلم، روشن شدن این ماجرا به مراجع پزشکی واگذار شده است.

به گزارش لرستان خبر، روز گذشته فیلم و تصاویری مبنی بر کتک زدن یک دانش‌آموز مقطع ابتدایی توسط معلمش دریکی مدارس روستایی شهرستان کوهدشت در فضای مجازی منتشر شد که با انتشار آن مسئولان استان برای روشن شدن موضوع در حال پیگیری این ماجرا هستند.

این تصاویر در حالی در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌چرخد که معلم مدرسه این موضوع را شدت تکذیب کرده ولی در مقابل دانش‌آموز و خانواده وی مدعی ضرب شتم این معلم هستند که در ادامه شرح ماجرا از زبان دانش‌آموز و عمومی وی بازگو می‌شود.

کتک خوردن دانش آموز به دلیل بد نوشتن مشق‌هایش

علی محمدی دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی اظهارات خود را این‌گونه بیان کرده است؛ به خاطر بد نوشتن مشق‌هایم معلم مرا با چوب، کابل و خط کش فلزی کتک زد.

وی به بستری شدن خود در بیمارستان اشاره می‌کند و می‌گوید: معلم با کابل به دستانم، و با سیم و خط کش فلزی بر پشتم ضرب زد که اکنون دو روز در بیمارستان هستم.

ایوب محمدی عموی این دانش‌آموز کوهدشتی نیز در رابطه با این موضوع می‌گوید: این معلم همیشه بچه‌ها را کتک زده به‌ طوری‌که بارها پدر علی  به مدرسه‌رفته و به معلمش هشدار داده که فرزندش را اذیت نکند.

کتک خوردن دانش آموز پایه اول ابتدایی

وی می‌افزاید: دو روز قبل از این اتفاق نیز معلم علی را کتک زده بود به‌ طوری‌که اکنون آثار آن بر روی لب‌های علی مشخص است که بااین‌وجود پس از مراجعه پدر علی به مدرسه معلم قسم‌خورده بود که دیگر این بچه را کتک نمی‌زند اما این معلم بار دیگر علی را تا حد مرگ کتک زد.

محمدی عنوان می‌کند: وقتی معلم علی را تا حد مرگ کتک می‌زند در کلاس را می‌بندد و از دانش‌آموزان می‌خواهد تا همگی او را کتک بزنند و می‌گوید اگر دانش‌آموزی هم کتک نزند خود تنبیه می‌شود.

وی بیان می‌کند: پس‌ از اینکه همکلاسی‌های علی را کتک می‌زنند معلم به دلیل اینکه ضرب زدن دانش‌آموزان محکم نبوده می‌رود و یک دانش‌آموز دوم ابتدایی را برای کتک زدن علی به کلاس می‌آورد.

عموی این دانش آموز می‌گوید: پس از کتک زدن علی او را در مدرسه رها می‌کنند که در این میان دو دانش‌آموز دختر که دبیرستانی هستند او را می‌بینند و به خانه می‌آوردند.

وی می‌افزاید: کسی که با این طرز به بچه را شکنجه دهد یا چیزی مصرف کرده و یا اینکه مشکل روحی و روانی دارد چراکه یک آدم هیچ‌وقت در حالت عادی  با یک بچه این‌طور برخورد نمی‌کند.

اجبار معلم برای کتک زدن علی توسط دیگر دانش آموزان

محمدی عنوان می‌کند: من لحظه اول باور نکردم که معلمی این‌ طور با یک دانش‌آموز برخورد کرده باشد اما وقتی از دانش‌آموزان دیگر سؤال پرسیدم گفتند به‌ اجبار معلم همه او را کتک زدیم.

وی بیان می‌کند: معلم ابتدا خودش علی را کتک زده است و سپس  دانش‌آموزان را وادار به کتک زدن کرده که به نظرم با این حرکت خواسته شریک جرم داشته یا قضیه را بپوشاند.

محمدی تصریح می‌کند: علی سالم به مدرسه‌رفته و این اتفاق در مدرسه برای او افتاده بنابراین معلم باید جوابگو باشد چراکه پس از بردن علی به بیمارستان پزشک اورژانس و پزشک متخصص تائید کرده که به بدن علی ضربه واردشده است.

پیگیری ماجرا از طریق مراجع پزشکی

علی قربانی مدیر روابط عمومی آموزش‌ و پرورش استان لرستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رابطه با این اتفاق می‌گوید: این قضیه مقداری مبهم است چون تصاویر منتشرشده ظاهر قضیه را نشان می‌دهد و در آنچه افراد عادی در نگاه نخست تشخیص می‌دهند نشانه ضرب و شتم نیست به‌ هر حال چون این موضوع پزشکی است نمی‌شود به‌راحتی قضاوت کرد پس باید مراجع پزشکی بررسی کنند.

وی می‌افزود: مسئولان آموزش‌وپرورش شهرستان کوهدشت به جد پیگیر موضوع هستند تا از طریق پزشکی قانونی پیگیری و نتیجه نهایی اعلام شود.

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش لرستان عنوان می‌کند: این قضیه هم‌اکنون مبهم است و زیاد نمی‌شود روی آن اظهارنظر کرد بنابراین نیاز است مراحل پزشکی آن طی شود.

تکذیب ضرب و شتم دانش‌آموز توسط معلم

وی بیان می‌کند: با معلم مربوطه صحبت کردم که وی واردکردن هرگونه ضرب و شتم به این دانش‌آموز را به‌ شدت تکذیب کرد.

قربانی تصریح می‌کند: یک مسائل پنهانی پشت این قضیه وجود دارد که برای روشن شدن آن نیاز به زمان‌داریم تا بتوانیم در روزهای آینده نتیجه قطعی را اعلام کنیم.

وی  با اشاره به اینکه اظهارات دانش‌آموز مبنی بر کتک زدن از سوی معلم بوده است می‌گوید: با توجه به اظهارات مطرح‌شده پرونده به این شکل تشکیل شده و در دست بررسی است.

برخورد با افراد خاطی ماجرا

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش لرستان می‌افزاید: در این رابطه ما به‌ عنوان آموزش‌وپرورش نمی‌توانیم  با قطعیت نظر بدهیم چون مراحل قانونی باید طی شود اما اگر واقعاً به این نتیجه برسیم که معلم خطا کرده است با او برخورد می‌شود و اگر هم این خلاف آن به اثبات برسد با مدعیان برخورد می‌شود.

وی عنوان می‌کند: اگر اثبات شود که افرادی خواسته‌اند آموزش‌وپرورش را بدنام کنند و این قضیه یک برنامه حساب‌شده بوده است ما به‌ عنوان پایگاه تعلیم و تربیت استان برای دفاع و اعاده حیثیت آموزش‌وپرورش ورود پیدا می‌کنیم.

احسان جهانیان فرماندار شهرستان کوهدشت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم بیان می‌کند: مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان کوهدشت این موضوع را تکذیب کرده  و تکذیبه آن نیز رسماً اعلام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه معلم مربوطه این قضیه را تکذیب کرده است می‌افزود: متأسفانه در این زمینه یک مقداری بی‌اخلاقی شده که بدون بررسی علمی این خبر منتشر شده است.

فرماندار شهرستان کوهدشت عنوان می‌کند: آثار روی بدن این دانش‌آموز شباهتی به کبودی و کتک‌کاری ندارد چون زخم نیستند که برای روشن شدن موضوع روز گذشته آزمایش خون از این دانش‌آموز گرفته‌شده که تا مشخص شود آثار روی بدن براثر حساسیت بوده یا ضرب و شتم.

وی بیان می‌کند: پس از مشخص شدن موضوع به‌ طور حتم  این قضیه از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌شود بنابراین اگر کودک حساسیت داشته باشد با کسانی که خبر کذب منتشر کرده و فضا را متشنج کرده‌اند برخورد می‌شود.

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • بیرانوند

    فکر میکنم بیماری روانی داره

    خب از اون دانش آموزها بپرسن بینم واقعا معلم ازشون خواسته همکلاسیشون رو کتک بزنن ؟

  • محمد

    به نظر میرسد مسئولین بایستی پیگیری لازم را تا وضوح کامل قضیه انجام دهند و از حدس و گمان بپرهیزند و سیاست را در این مسئله راه ندهند.خواهشاً نیم نگاهی به چهره معصوم این بچه هم داشته باشین.

نظرات