مدیرکل مسکن و شهرسازی لرستان:

مدیرکل مسکن و شهرسازی لرستان گفت: تعداد 2 هزار و 350 واحد مسکن مهر در لرستان، فاقد متقاضی است.

به گزارش لرستان خبر، شهرام ملکی عصر امروز در جلسه شورای مسکن استان لرستان، اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که امسال در دستور کار مسکن و شهرسازی استان قرار دارد اتمام 10 هزار و 713 واحد مسکن مهر است که برنامه‌ریزی لازم پیرامون این موضوع انجام شده، مشکلات شهرستان‌ها تفکیک شده و بناداریم که در چهار دوره سه ماهه این پروژه را به پایان برسانیم.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 350 واحد مسکن مهر در لرستان، فاقد متقاضی است، افزود: در دو مرحله آگهی فراخوان برای واحدهای مسکونی بدون متقاضی منتشر کرده‌ایم و حتی با دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها، کمیته امداد و بهزیستی نیز مکاتبه داشته‌ایم که نیاز خود را اعلام کنند اما تاکنون استقبال جدی نشده است.

مدیرکل مسکن و شهرسازی لرستان عنوان کرد: برای پیاده‌سازی و ایجاد فضای سبز واحدهای مسکن مهر شهرستان ازنا قراردادی معادل سه میلیارد و 300 میلیون تومان، با شهرداری ازنا بسته شده اما از سال 92 تاکنون هنوز کار خود را به پایان نرسانده، هرچند که بیشتر از کارکرد خود، اعتبار دریافت کرده است که یا باید آن را تعیین تکلیف کند یا اگر نمی‌تواند، قرارداد را فسخ کند تا کار پیمانکار جدیدی سپرده شود.

وی تصریح کرد: در بحث تعیین تکلیف، واحدهای مسکونی مشکل‌دار، 202 واحد به سه شرکت معرفی شده که تاکنون 90 واحد آن بیش از 55 درصد، پیشرفت فیزیکی داشته است.

علی آشتاب، مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه اظهار داشت: در بحث تعاونی مسکن مهر پلدختر، بیش از 200 واحد آماده تحویل است اما این واحدها در انشعابات و محوطه‌سازی مشکل دارند.

وی افزود: انتظار داریم که دستگاه‌های متولی، مشکل انشعابات آب، برق و گاز واحدهای مسکونی پلدختر را برطرف کنند زیرا مردم، حق انشعاب خود را پرداخت کرده‌‌اند.

در این جلسه بنا شد که تا چند روز آینده مشکل انشعاب واحدهای مسکن مهر پلدختر برطرف شود.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات