دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با اشاره به اینکه فضای مجازی می تواند یک بستر مناسب برای گسترش و اشاعه معارف دینی و اخلاقی باشد، گفت: همانگونه که فضای مجازی به مانند سایر پدیده های نوظهورمی تواند به عنوان یک تهدید مطرح شود، همچنین این فضا می تواند به عنوان یک فرصت در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی تلقی شود.

به گزارش لرستان خبر، ابوالقاسم رئوفیان  با اشاره به تهدیدات فضای مجازی که خانواده ها را هدف گرفته است، اظهار داشت: این فضا همچنین می تواند در تخریب فضای گرم خانواده ها، تاثیر گذار باشد علاوه بر این به همین تناسب می تواند از این فضا استفاده کرد و در جهت حفظ ارزش های دینی - اسلامی و تحکیم بنیاد خانواده ها مثمر ثمر باشد.

عضو جبهه ایستادگی  در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی از افراد در جهت سو از این فضا استفاده می کنند ضرورت دارد یا شدت با این افراد سودجو برخورد شود تا این فرصت از آنها سلب شود و نگذاشت فضای مجازی به تهدید موثری برای جامعه تبدیل گردد.

سخنگوی جبهه ایستادگی افزود: به نظر می رسد با رعایت قوانین مراجع ذی صلاح در این زمینه، حضور جوانان انقلابی، حزب اللهی و متدین در فضای مجازی در جهت سالم سازی و جلوگیری از اشاعه تهاجم فرهنگی دشمن و تخریب فضای فرهنگی جامعه، بیش از گذشته احساس می شود.

وی با بیان اینکه این آسیب ها می تواند برای جامعه مخرب باشد، گفت: همانطور که استحضار دارید اگر از این آسیب ها جلوگیری نشود و با آن ها مقابله نشود، می تواند آسیب های جدی به جامعه وارد کند.

وی با تاکید بر لزوم امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی، اظهار داشت: جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی باید امر به معروف و نهی از منکر را در این فضا ترویج دهد. ما در فضای مجازی نیز باید از امر به معروف و نهی از منکر استفاده کنیم و هر گام مثبتی که می توانیم را باید در راستای سالم سازی فضای مجازی و مقابله با اشاعه دهندگان منکر انجام داد.


منبع: شمانیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات