بخت هتل 18 ساله لرستان همچنان بسته است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری لرستان گفت: روند کند تکمیل هتل صخره‌ای خرم‌آباد این پروژه را به نماد عقب‌ماندگی استان تبدیل کرده است که امروز با حضور استاندار به سرمایه‌گذار جدید واگذار شد.

به گزارش لرستان خبر، غلامرضا سلیمانی ظهر امروز در مراسم تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع‌دستی استان لرستان که در محل «حمام گپ» خرم‌آباد برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز صنایع‌دستی اظهارداشت: 100 رشته صنایع‌دستی در استان لرستان وجود دارد که 50 درصد آن‌ها بومی استان هستند و نسل به نسل برای ما به یادگار مانده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر استان در صنایع‌دستی دارای هشت نشان ملی است که این تعداد با توجه به قدمت استان، تعداد کمی است و باید افزایش پیدا کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری لرستان عنوان کرد: بیشتر صنعتگران استان تحصیل‌کرده،  فنی و هنرمند هستند و بااین‌حال تولید آن‌ها باید با تولیدان صنایع‌دستی گذشتگان باید تفاوت‌هایی داشته باشد از این رو برای رقابت در بازار صنایع‌دستی باید کیفیت محصولات را با در اولویت قرار دادن آموزش افزایش دهیم.

وی بابیان اینکه برای رونق بخشیدن به بازار صنایع‌دستی علاوه بر رایزنی با هتل‌های استان برای فروش محصولات صنایع‌دستی در ورودی هتل‌ها آموزش صنایع‌دستی در 12 روستای هدف گردشگری لرستان نیز در اولویت این اداره ک قرار دارد، اظهار کرد: سال گذشته آموزش‌های تولید صنایع‌دستی در بیشه ارائه شد.

سلیمانی با اشاره به اینکه پنج هزار نفر در حوزه صنایع‌دستی استان دارای مجوز فعالیت هستند، گفت: رایزنی‌هایی نیز با صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به صنعتگران حوزه صنایع‌دستی انجام داده‌ایم.

وی بابیان اینکه باید از فرصت انتخاب خرم‌آباد به‌عنوان هفت شهر گردشگری کشور به نحو مطلوب استفاده کنیم، تصریح کرد: بیش از سه میلیون و 200 هزار نفر گردشگر در نوروز امسال از اماکن تاریخی و طبیعی استان بازدید کرده‌اند؛ اگرچه خیلی از آمارها ثبت‌نشده است چون مهمانان نوروزی در منازل شخصی مردم اسکان یافتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اینکه لرستان به لحاظ داشتن آبشارها و ژئوپارک ها به‌عنوان پایتخت ژئوتوریسم ایران معرفی‌شده است، خاطرنشان کرد: لرستان پایتخت پل‌های تاریخی کشور است اما اعتبار لازم برای احیاء این پل‌ها را نداریم.

وی بابیان اینکه  آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک در دستور کار استاندار است، اظهارداشت: حمام گپ خرم‌آباد که یک تهدید بود الآن با احیاء آن توسط بخش خصوصی به یک فرصت تبدیل‌شده است.

سلیمانی افزود:  یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مشارکت حداکثری مردم در فعالیت‌ها و پروژه‌های اقتصادی است و بااین‌حال صنعت توریسم یکی از مکمل‌هایی است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور به آن تکیه شده است.

وی بابیان اینکه هیج استانی از نظر ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی به‌اندازه لرستان غنی نیست، عنوان کرد: چهار برابر شدن گردشگر خارجی تا سال 2020 از دیگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان بیان کرد: اگر صنعتگران حوزه صنایع‌دستی توانایی داشته باشد بازارچه‌های صنایع‌دستی را به‌ مانند بازارچه بروجرد احداث می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه روند کند تکمیل هتل صخره‌ای خرم‌آباد این پروژه را به نماد عقب‌ماندگی استان تبدیل کرده است، بیان کرد: این هتل امروز با حضور استاندار به سرمایه‌گذار جدید واگذار شد.

*** برای دیدن اخبار مرتبط روی لینکهای زیر کلیک کنید

اقتصاد گردشگری لرستان معطل کهن ترین پروژه عمران شهری تاریخ استان/وعده افتتاح هتل صخره ای خرم آباد در هفته دولت عملی نشد

از شعار تا عمل؛ آیا بخت هتل 16 ساله خرم آباد باز می شود؟/ 126 روز تا افتتاح هتل صخره ای خرم آباد!!

«هتل صخره‌ای» به‌جای قلعه فلک الافلاک نماد «تاریخ» لرستان می‌شود!

پایان داستان هتلی که 18 سال در لرستان نیمه کاره ماند/ «هتل صخره ای» به مزایده گذاشته می شود

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • ناشناس

    >احتمالا به یکی دیگر از شرکای .... جهت استفاده از تسهیلات آن واگذار شده باشد
    ......

نظرات