یادداشت؛

شهرستان رومشکان تا کنون با توجه به تبلیغات زیاد مسئولین و قولهای که داده اند هیچ گونه صنعت یا کارخانه ندارد و فاقد یک شهرک صنعتی است.

لرستان خبر: تقریبا سه سال از شهرستان شدن رومشکان می گذرد ولی تا کنون این شهرستان از بعضی محرومیت هایی به صورت جدی رنج می برد و نیازمند توجه جدی دولت است بروی کاغذ این شهرستان در جذب اعتبارات و سرمایه های کشور و استانی بسیار خوب بوده است ولی متاسفانه با گذشت این چند سال  در خود شهرستان چیز خاصی اتفاق نیفتاده است.

و این شهرستان تا کنون با توجه به تبلیغات زیاد مسئولین و قولهای که داده اند  هیچ گونه صنعت یا کارخانه ندارد و فاقد یک شهرک صنعتی است.

 شهرستان رومشکان در بخش بهداشت و درمان بسیار ضعیف است و مردم با مشکلاتی مواجه هستند با اینکه بارها درخواست و مطالباتی داشتند اما اجرایی نشده و این شهرستان فاقد بیمارستان مجهز با پزشکان متخصص است .

در حوزه راه و جاده  این شهرستان نیز به همین صورت است، پروژه چهار بانده کردن قسمت غربی شهرستان به سمت بخش سوری بوده  که بعد از سالها وضعیتی خوبی ندارد و حتی به گونه خاک برداری و  گودبرداری شده که  شانه خاکی بعضی قسمتها به ارتفاع دومترپایین تر از جاده  نیز می رسد و باعث تصادفات و ناراضایتی مردم نیز شده است و رانندگی در این جاده بسیار خطرناک کرده است.

در حوزه آب شرب و کشاورزی هنوز مشکل پا برجاست بسیاری از روستا از نبود آب آشامیدنی و لوله کشی سالم رنج می برند و بسیار از شبکه های آبرسانی و لوله کشی فرسوده شده است برای بخش کشاورزی نیز به هم گونه است بارها گفته می شود که از سد سیمره مجوز برداشت آب گرفته شده تا اکثر زمین های کشاورزی منطقه را آبرسانی و کانال کشی کنیم اما متاسفانه در حد حرف باقی مانده و به صورت جدی به آن پرداخته نمی شود و بیشتر در مواقع  انتخابات و رای گیری و مصاحبه رسانه ای می شود.

شهرستان رومشکان با داشتن جوانان پرشور و پرانرژی دارای استعدادهای استثنایی در اکثر رشته های ورزشی است اما تا کنون  امکانات ورزشی خاصی در  این شهرستان به وجود نیامده و در اکثر رشته های ورزشی این شهرستان از محرومیت امکانات به سر می برد. از هم مهتر است فضای اموزشی در آموزش پرورش است که در وضعیت بسیار بدی بسر می برد و اکثر محیطهای اموزشی چه در مقطع دبستان ، راهنمایی و دبیرستان برای سال آینده نیاز به بهسازی و نوسازی دارد و واقعا درس خواندن در چنین محیطهای بسیار مشکل و سخت و گاهی غیر ممکن است.

در بالا به بعضی از مهمترین مشکلات شهرستان اشاره شده است اگرچه  مشکلاتی دیگرنیز وجود دارد هر صورت شهرستان رومشکان با توجه به امکاناتی که دارد جمعیت جوان و تحصیل کرده، زمینهای کشاورزی درجه یک، قرار گرفتن در مسیر ترانزیت جاده کرمانشاه به اهواز و همجواری با سد و دریاچه سد سیمره و غیره نیازمند توجه جدی مسئولین و دولت می باشد تا هرچه زودتر به آنچه که حق طبیعی تک تک مردم شهرستان است برسند و شاهد رشد و پیشرفت چشم گیر شهرستان و شکوفایی استعدادها باشیم.

نویسند : عارف رومیانی

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات