رئیس پلیس آگاهی لرستان از دستگیری عاملان قتلهای اخیر در خرم آباد خبر داد.

به گزارش لرستان خبر،سرهنگ عباس نظری ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان به اقدامات پلیس آگاهی استان طی خردادماه امسال در حوزه های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: در خرداد امسال گزارش قتلی به کلانتری ۱۷ خرم آباد واصل شد که مطابق این گزارش جسد سوخته ای در منطقه اطراف «سراب یاس» خرم آباد مشاهده شده بود لذا کارآگاهان پلیس آگاهی در مکان مورد نظر حضور یافته و تحقیقات خود را شروع کردند.

قاتلان جسد سوخته در خرم آباد دستگیر شدند

وی به شناسایی هویت مقتول در روز قتل اشاره کرد و افزود: مقتول جوانی ۳۰ ساله بود ولی با توجه به اینکه قتل از قبل برنامه ریزی شده و در مکان دیگری رخ داده بود هیچ مدرکی از قاتلان در دست نبود لذا تیمی از بهترین کارآگاهان پلیس آگاهی به سرپرستی رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تشکیل و ده ها ساعت تحقیق از کسانیکه با مقتول ارتباط داشتند صورت گرفت که در نهایت چهار نفر که با قتل در ارتباط بودند شناسایی و دستگیر شدند به‌طوریکه یک نفر از آن ها به قتل و سه نفر دیگر به معاونت در قتل اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی لرستان انگیزه قتل جوان ۳۰ ساله را مطابق گفته های قاتل و همدستان وی انگیزه شخصی دانست و گفت: قاتلان از طریقه رابطه دوستی که با مقتول داشته او را به بهانه ای به یکی از کوه های جنوبی شهر خرم آباد برده و بعد از کشتن وی برای مشخص نشدن هویتش جسد او را سوزانده بودند.

سرهنگ نظری به جزئیات یک قتل دیگر که طی خردادماه در خرم آباد رخ داده بود اشاره کرد و بیان داشت: این قتل در صبح روز نیمه شعبان رخ داد به‌طوریکه گزارش پیدا شدن یک جسد در کنار جاده اطراف روستای «کهریز» خرم آباد به ما ارسال شد و پس از بررسی مشخص شد که مقتول با هویتی معلوم پس از درگیری با قاتل توسط ضربات چاقو به قتل رسیده است.

قتل صاحب باشگاه ورزشی توسط شاگرد

وی به شناسایی هویت قاتل تا ساعت ۲۲ روزی که قتل اتفاق افتاده بود اشاره کرد و ادامه داد: پس از شناسایی هویت قاتل ماموران به منزل وی مراجعه کرده ولی قاتل خانه را ترک کرده بود که با پیگیری های پلیس آگاهی و ارتباط با خانواده قاتل برای ترغیب وی به معرفی خود در نهایت قاتل خود را معرفی و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

رئیس پلیس آگاهی لرستان انگیزه با بیان اینکه انگیزه این قتل نیز شخصی بوده است، افزود: فرد مقتول صاحب یک باشگاه ورزشی بوده که شاگرد وی او را به قتل رسانده بود و این قتل از قبل طراحی نشده و در یک تصمیم آنی و ناگهانی رخ داده بود.

سرهنگ نظری به جزئیات قتلی دیگر در شهرستان چگنی اشاره کرد و گفت: مقتول مورد نظر صاحب یک پست بانک روستایی بوده که مقداری از کارت های بانکی مردم را در منزل در اختیار داشته است که دو نفر سارق به انگیزه سرقت به خانه وی دستبرد زده و در درگیری با مقتول با ضربات چاقو وی را به قتل می رسانند.

بسیاری از قتل ها بدون انگیزه قوی صورت می گیرد

وی گفت: یکی از قاتلان توسط پلیس آگاهی شهرستان کوهدشت دستگیر و قاتل دیگر نیز خود را معرفی کرد که در نهایت پرونده این قتل نیز مختومه شد.

رئیس پلیس آگاهی لرستان با اشاره به اینکه هرچه قتل در خرم آباد رخ داده کشف شده اند، عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان درگیری ها بر سر چرای دام و زمین های کشاورزی زیاد شده و گاهی منجر به قتل می شوند به طوریکه اخیرا یک قتل در منطقه کمالوند اتفاق افتاد که به خاطر درگیری های جزئی رخ داده بود لذا بسیاری از مواقع قتل ها بدون انگیزه قوی و به خاطر درگیری های جزئی رخ می دهند.

سرهنگ نظری بیان داشت: پلیس آگاهی استان در زمینه کشف یکی از موفقترین پلیس های آگاهی در سطح کشور است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • حاج غلامرضا بهاروند

    دورود خدا بر سبز پوشان وشب زندداران ناجا وبا تشکر ازجناب سرهنگ ستاد عباس نظری ریس پپلس آگاهی استان لرستان وهمکارانش

نظرات