سیاسی کردن حجاب و عفاف توطئه دشمن است/ تخریب جایگاه پدر و مادر

همایش تخصصی حجاب "زن ایرانی، الگوی سوم جهان" و اختتامیه نمایشگاه حجاب و عفاف در خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، همایش تخصصی حجاب "زن ایرانی، الگوی سوم جهان" و اختتامیه نمایشگاه حجاب و عفاف ظهر امروز با حضور جمعی از مردم و مسئولان در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد برگزار شد.

زهرا خادمی، مدیر اجرایی همایش و نمایشگاه حجاب و عفاف در این مراسم اظهار داشت: تمام برنامه‌های این همایش به صورت جهادی و مردمی بوده است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌هایی مانند شرکت توزیع برق، شهرداری، صنعت و معدن، ارشاد اسلامی و سپاه کمک‌های زیادی در این همایش داشتند، افزود: حضور برخی دستگاه‌ها در کمک به نمایشگاه مردمی ما پررنگ بوده و برخی دیگر نیز خیلی در این زمینه کوتاهی کردند.

مدیر اجرایی همایش و نمایشگاه حجاب و عفاف با بیان اینکه در همه زمینه‌ها باید کار به کاردان سپرده شود، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید زیرساخت‌ها را فراهم کرده و کار اجرایی را به مردم و نخبگان بسپارند.

وی بیان کرد: قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر(عج)، مجمع مشورتی امور جوانان دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان، کانون مساجد و مؤسسات قرآنی نیز در این زمینه کمک‌های فراوانی داشتند.

معصومه حکیمیان، معاون فرهنگی بسیج خواهران کشور در این همایش اظهار داشت: زندگی در چنین دنیایی و سلامت طی کردن چنین مسیری کار بسیار سختی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در دنیای بسیار پیچیده‌ای الان به سر می‌بریم، افزود: کشورها برای برخورداری از اقتدار و استقلال و آزادی به سلامت جسم، سلامت روان و سلامت اخلاق نیاز دارند.

معاون فرهنگی بسیج خواهران کشور با بیان اینکه رهبر انقلاب بیش از 28 سال است به طور پیاپی در مورد جنگ نرم تذکر داده‌اند، عنوان کرد: قدمت جنگ نرم به تاریخ خلقت انسان است به خاطر عظمت روح خدا که در جسم خاکی بود شیطان تمرد کرد و به عزت خدا قسم خورد که همه نسل بشر جز مخلصان را گمراه کند.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) تزکیه را مقدمه تربیت می‌دانست، بیان کرد: تزکیه نفس باید محوری‌ترین حرکت ما برای تربیت باشد.

حکیمیان با بیان اینکه جنگ نرم به وسعت عالم است، گفت: کارهای فرهنگی ما به این دلیل به نتیجه نرسیده که قدمت و وسعت جنگ نرم را جدی نگرفتیم و به این نتیجه نرسیدیم که وقتی جنگ، جهانی باشد مقابله جهانی می‌خواهد.

وی تصریح کرد: حدود 250 سال قبل هفت شیطان‌پرست صهیونیست به اسم یهودی دور هم نشستند و 24 دستور که به پروتکل‌های یهود معروفند را تدوین کرده و بیش از 170 یا 180 سال آنها را به طور پنهانی اجرا کردند و بعد از این مدت یک زن روسی در آن تشکیلات نفوذ کرده و 24 دستور را چاپ و منتشر کرد و سه روز بعد کشته شد اما با وجود رسوا شدن باز دستورات خود را اجرا کردند.

معاون فرهنگی بسیج خواهران کشور ترویج ربا را نخستین اصل پروتکل یهود دانست و خاطرنشان کرد: 100 سال است که هالیوود در قالب اثرات هر کاری توانسته با بشریت کرده است.

وی با بیان اینکه در تل آویو تابلوهایی با عنوان "ورود ساپورت‌پوش ممنوع" نصب شده است، اظهار داشت: مردم رژیم غاصی اسرائیل برای دیدن فیلم مستهجن باید قبض بپردازند اما هزاران فیلم مستهجن را به طور رایگان در اختیار ما قرار می‌دهند.

حکیمیان گفت: در بند آخر پروتکل یهود آمده که نسل خود را از این بلایا محفوظ بداریم تا بر جهان حکومت کنیم!

وی با بیان اینکه باید سنت های حفظ حرمت پدر و مادر در خانواده را احیا کنیم، افزود: یکی از مشکلات کشور ما این است مسئولیت‌پذیری به فرزندان یاد نمی‌دهیم و فرزندان خود را کاملا مصرف‌کننده بار می‌آوریم.

معاون فرهنگی بسیج خواهران کشور با بیان اینکه سیستم آموزش ما باید از سیستم کاملا خدمت‌رسان به سیستمی تبدیل شود که مسئول بار بیاورد، عنوان کرد: نسل جدید ما آبادانی، فرهنگی، سیاسی و عمرانی کشور را وظیفه خود بدانند.

وی با اشاره به اینکه سیستم آموزش ما باید انسان برای آموزش زندگی تربیت کند، بیان کرد: احساس وفاداری یکی از عوامل خوشبختی است و احساس وفاداری مگر با حفظ حرمت‌ها محقق نمی‌شود.

حکیمیان گفت: اگر دختر و بانوی جامعه حفظ حرمت حضور خود را نکرده و جامعه دچار ولنگاری شود، خانواده‌ها از احساس وفاداری دور می‌شوند.

وی با بیان اینکه وفاداری در بستر یک جامعه پاک به وجود می‌آید، تصریح کرد: اگر دیوار حیا و عفت کنار برود سقف غیرت هم خود به خود فرو می‌ریزد.

معاون فرهنگی بسیج خواهران کشور خاطرنشان کرد: سیستم آموزشی و پرورشی زمانی کامل است که به تربیت پسر و دختر عفیف به همزمان بپردازد و به پسران نیز باید عفیف و پاک بودن یاد داده شود.

وی با بیان اینکه وزارت‌خانه‌ها و نهادهای کشور باید به جای تهیه بسته فرهنگی در مردم احساس مسئولیت ایجاد کنند، اظهار داشت: از ترس ملی‌گرایی ترسیدیم از پرچم و وطن بگوییم در حالی که تقویت حس تعلق خاطر به کشور و وطن حس تعلق به فرهنگ وطن را هم به وجود می‌آورد.

حکیمیان با اشاره به اینکه آمریکا جنگ‌زده‌ترین کشور در حوزه جنگ نرم است، گفت: نخستین بار پس از پروژه 250 ساله ملت ایران با یک نه بلند در انقلاب سال 1357 هوش و فرزانگی‌اش را به جهان اعلام کرد و با لگد آنها را از انقلاب بیرون انداختند اما آنها بیکار ننشتند و از دیوار هم وارد می‌شوند.

وی افزود: گفتند حجاب را انقلاب آورده و هر کس مخالف انقلاب است حجاب را کنار بگذارد در صورتی که فرهنگ زندگی عفیفانه در بین ملت ایران 8 هزار سال قدمت دارد.

معاون فرهنگی بسیج خواهران کشور با اشاره به اینکه جنبش دختران خویشتن‌دار در آمریکا و کانادا به وجود آمده و سالانه همایش برگزار می‌کند، عنوان کرد: از دختر 12 تا 30 ساله عضو این جنبش بوده و معتقدند جنس مخالف را تا قبل از عقد در کلیسا نباید بپذیرند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در سال 91 فرمودند زن مسلمان ایرانی باید معلم ثانی برای زنان عالم بعد از معلم اول که زنان صدر اسلام بودند، باشد.

حکیمیان با بیان اینکه وجود حضرت فاطمه زهرا(س) یک نمونه کامل زندگی در قرن 21 است، گفت: زندگی به سبک ایشان و حرکت در مسیر زندگی با حواس جمع ما را به نتایج خوب می رساند.

وی با اشاره به اینکه زن در معیشت بی‌منت و برای احساس خوشبختی بیشتر کمک کند، تصریح کرد: مهمترین نقش یک بانوی خانه برای داشتن خانواده سالم این است که زن در خانه برای همسر و فرزندانش آرام جان باشد.

معاون فرهنگی بسیج خواهران کشور خاطرنشان کرد: خانه‌ای که آرام جان داشته باشد بچه آن خانه عصبی و خانه گریز نمی‌شود اما وقتی خانه گریز باشد جایی برای اثرگذاری پدر و مادر باقی نمی‌ماند.

در پایان این همایش از فعالان مردمی و فعالان اداری عفاف و حجاب تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • موافق با حجاب

    کاش توضیح میدادید که الگوی سوم جهان به چه معناست...
    الگوی اول و دوم را چه میدانید که الگوی سوم آن را حجاب زن ایرانی میدانید؟!!
    ضمن اینکه بحث حجاب نیاز به فرهنگ سازی دارد و باید قبل از تولد دختران آموزش رو از والدین آغاز کرد تا وقتی فرزند متولد شد در مسیر تربیتی درست قرارگرفته و به سوی حجاب ظاهر و نورانیت باطن رهنمون گردد.
    یاعلی ع

نظرات