معضلی که خرم‌آبادی‌ها را آزار می‌دهد

وجود صنوف آلاینده در شهر خرم آباد موجب نارضایتی مردم شده و این امر در حالیست که هشدار شهردار به این صنوف برای انتقال به خارج از شهر تا تاریخ ۲۰ تیر ماه نیز کار ساز نشد.

به گزارش لرستان خبر، یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد ، با بیان اینکه وجود صنوف آلاینده در شهر خرم آباد موجب ایجاد مزاحمت و آلودگی صوتی برای شهروندان شده که تسریع در انتقال و ساماندهی این صنوف ضروری است، اظهار داشت: همه صنف هایی که به نوعی آلاینده محسوب می شوند و یا ایجاد مزاحمت می کنند باید از شهر خارج شوند.

بین صنوف وحدت وجود ندارد

وی به انتقال صنوف آلاینده شهر خرم آباد به خارج از شهر تاکید کرد و گفت: شهرداری نهایت همکاری را در صدور پروانه و مجوز برای انتقال اینگونه صنوف آلاینده به خارج از شهر داشته است.

شهردار خرم آباد اضافه کرد: متاسفانه بین صنوف وحدت وجود ندارد و سرمایه گذار باید به تعهداتش در مقابل اصناف عمل کند.

عیدی بیرانوند افزود: هرشب ما در سطح شهر پلمب مغازه ها را داریم و بعضی مواقع مجبور می شویم که کرکره مغازه ها را جوشکاری کنیم و یا جلوی مغازه ها نیوجرسی قرار دهیم.

هشدار شهردار هم نتیجه ای نداشت

این سخنان شهردار در حالی مطرح می شود که پیش از این نیز یحیی عیدی بیرانوند ، با اشاره به اینکه دو صنف عمده فروشان و جوشکاران شهر خرم آباد تا ۲۰ تیر ماه فرصت دارند محل کار خود را به خارج از شهر منتقل کنند، گفته بود: در غیر این صورت امتیازشان لغو و به صنوف دیگر واگذار خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ هکتار زمین برای صنوف طراحی و ساخته شده است، گفت: در این قسمت هزار و ۳۰۰ واحد تجاری ساخته شده است و نزدیک به ۱۰۰ نمایشگاه در حال حاضر در آنجا فعالیت دارند.

شهردار خرم آباد با اشاره به اینکه حدود ۱۰۰ مغازه مربوط به عمده فروشان در مجتمع صنفی آماده شده است، بیان داشت: حدود ۲۰۰ مغازه مربوط به جوشکاران در مجتمع صنفی آماده شده است که باید این اصناف منتقل شوند.

عیدی بیرانوند عنوان کرد: برای صنف های دیگر نیز تمهیداتی آماده شده که این اصناف نیز به خارج از شهر و یا به مجتمع های صنفی منتقل شوند.

روان سازی ترافیک با خروج صنوف آلاینده از شهر

وی بر لزوم انتقال دو صنف جوشکاران و عمده فروشان تا ۲۰ تیرماه با وجود آماده بودن مغازه هایشان تاکید کرد و گفت: درصورتیکه این دو صنف مغازه هایشان را تا پایان زمان مشخص شده انتقال ندهند، شهرداری مغازه هایشان را پلمب خواهد کرد.

سرهنگ منوچهر مرادی رئیس پلیس راهور لرستان نیز گفت: چنانچه صنوف آلاینده سطح شهر جمع شوند و به شهرک هایی که برای آنها در نظر گرفته شده انتقال داده شوند مشکل روان سازی ترافیک حل خواهد شد.

وی گفت: با مشکلاتی که صنوف آلاینده برای شهروندان و محیط زیست به وجود می آورند انتقال این صنوف به خارج از شهر امری ضروری به نظر می رسد.

منبع:مهر

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات