مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان خبر داد

مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان گفت: با مشاهده پلنگ در شهرستان خرم‌آباد و بخش پاپی چند تصویر از آن به ثبت رسید.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: ازآنجاکه در بحث جبران خسارت پلنگ تاکنون کسی پاسخ‌گو نبوده است، سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور با مشارکت بیمه «ما» قراردادی منعقد کرده است تا چنانچه  به شخص، دام و احشام خسارتی وارد شود، بیمه آن را پرداخت کند.

وی بابیان اینکه سازمان محیط‌زیست استان لرستان برای نخستین بار توانست چندین بار از پلنگ عکس بگیرد، افزود: در شهرستان خرم‌آباد و بخش پاپی توانستیم چند تصویر از پلنگ را ثبت کنیم.

مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان با اشاره به اینکه برای انتخاب لرستان به‌عنوان استان آزمونه مرکز مطالعات پلنگ اقداماتی در حال انجام است، عنوان کرد: برای شناسایی زیست گاه و کارهای علمی در ارتباط پلنگ و بالا بردن ضریب حفاظت از آن تلاش می‌شود تا استان لرستان به‌عنوان  پایلوت مطالعه پلنگ انتخاب شود.

وی بیان کرد: «پلنگ ایرانی» یکی از گونه‌هایی است که کار شناسایی و آسیب شناسی آن توسط محیط زیست لرستان در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم در این زمینه لرستان را به عنوان پایلوت پلنگ ایرانی معرفی کنیم.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: از آنجا که پلنگ یک منطقه خاص را برای قلمرو و زندگی انتخاب می‌کند با شناسایی قلمرو زندگی گونه آن می‌توان اقدامات لازم را برای حفاظت بیشتر از آن انجام داد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • گرامی

    ضمن خسته نباشید.ومطلب خوب درمورد پلنگ ایرانی
    عکسی که گذاشته اید عکس یوزپلنگ می باشد نه پلنگ.

نظرات