لرستان خبر گزارش می دهد

جانشین فرماندهی انتظامی استان از دستگیری یک کلاهبردار 25 میلیارد ریالی و کشف 44 فقره کلاهبرداری در خرم آباد، خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، سرهنگ علی احمدی تبار گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان خرم آبادی به پلیس آگاهی استان مبنی بر اینکه فردی با دایر کردن نمایشگاه اتومبیل و اعلام اینکه دارای نمایندگی مجاز است، از آنان مبلغ 25 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت

وی افزود: ماموران با تحقیقات صورت گرفته متهم را در خرم آباد شناسایی و دستگیر کردند

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت : کلاهبردار با اعتراف به جرم خود اذعان کرد؛ با ترفند های متقلبانه و با عنوان اینکه دارای نمایندگی مجاز خودرو می باشد و به صورت اقساط بلند مدت قادر به تهیه خودروی سواری برای شهروندان است از همشهریان کلاهبرداری می کرد.

جانشین انتظامی لرستان با اشاره به اینکه مالباختگان شناسایی شده اند، خاطر نشان کرد: از متهم تا کنون 44 فقره کلاهبرداری به ارزش 25 میلیارد ریال کشف شده است

سرهنگ احمدی تبار با بیان اینکه پلیس لرستان با مجرمان و متخلفان به شدت برخورد خواهد کرد، به شهروندان توصیه کرد: فریب افراد سودجو و کلاهبردار را نخورند و در صورت مشاهده اینگونه موارد بلافاصله به پلیس اطلاع دهند.

**کشف بیش ازسه کیلوگرم مواد مخدر در ازنا

فرمانده انتظامی ازنا گفت: با تلاش ماموران پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان ازنا بیش از سه کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک کشف و یک نفر دستگیر شد .

سرهنگ روح الدین پاریاد گفت: درپی اخبار واصله مبنی براینکه شخصی ساکن شهرستان شهریار، اقدام به نگهداری موادمخدرنموده و قصد توزیع آن رارادرسطح شهرستان ازنا درایام محرم دارد، بلافاصله ماموران پلیس اطلاعات وامنیت شهرستان با استفاده ازشگردهای خاص پلیسی محل اختفاء و دپو موادمخدر را دریکی ازمحله های شهرستان شناسایی کردند .

وی در ادامه افزود: ماموران طی هماهنگی با مقام قضایی و صدورنیابت صادره پس از بازرسی منزل متهم، مقدار سه کیلو تریاک و 37 گرم شیره تریاک را کشف و وی را دستگیر کردند .

فرمانده انتظامی ازنا گفت: متهم به همراه مواد کشف شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد .

پاریاد افزود : پلیس با تلاش و جدیت مضاعف خود عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ کرده و در جهت برقرای امنیت مطلوب و آسایش شهروندان ازهیچ تلاش وکوششی دست بردار نبوده و مبارزه با مجرمان و مخلین نظم و امنیت را یک هدف الهی می داند.

*** کشف 3900 عینک قاچاق در خرم آباد

فرماندهی انتظامی خرم آباد از توقیف یک دستگاه خودرو پژو پارس حامل کالای قاچاق به ارزش 150 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین نجفی گفت: مأموران انتظامی پاسگاه بدرآباد دراجرای طرح ممنوعیت ورود کالای قاچاق، به یک دستگاه پژو پارس مشکوک و خودرو را توقیف کردند .

وی افزود: مأموران دربازرسی ازخودرو، سه هزار و 900 عینک خارجی قاچاق فاقد هرگونه اسناد گمرکی را کشف و یک نفر را دستگیر کردند .

نجفی بیان داشت: کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را 150 میلیون ریال برآورد کردند .

فرمانده انتظامی خرم آباد تصریح کرد: اجرای این گونه طرح ها یکی از راهبردهای عملیاتی پلیس در پیشبرد اهداف مأموریتی مبارزه با قاچاق کالا در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می شود و در این زمیته همراهی و همکاری تمام نهادها و بخش ها با نیروی انتظامی ضروری است.

*** دستگیری سه سارق حرفه ای با 13 فقره سرقت منزل و محتویات خودرو در خرم آباد

فرمانده انتظامی خرم آباد از دستگیری سه سارق حرفه ای و کشف 13 فقره سرقت منزل و محتویات خودرو در این شهرستان خبر داد .

سرهنگ حسین نجفی گفت : در پی وقوع یک فقره سرقت منزل در گلدشت خرم آباد ، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران کلانتری 17 این شهرستان قرار گرفت .

وی افزود : ماموران پس از انجام تحقیقات میدانی و پلیسی موفق به شناسایی سارقان حرفه ای شده و پس از هماهنگی قضائی طی یک عملیات پلیسی سه سارق را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

نجفی بیان داشت : متهمان در بازجویی های تخصصی به هفت فقره سرقت منزل و شش فقره سرقت محتویات خودرو اعتراف کردند .

فرمانده انتظامی خرم آباد یادآور شد : تاکنون 13 مالباخته شناسایی شده است .

وی در پایان تصرح کرد : متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند .

منبع: پایگاه پلیس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات