رئیس امور آب شهرستان سلسله:

رئیس امور آب شهرستان سلسله گفت: فاز دوم رفع تصرف منطقه گردشگری «کهمان» سلسله به زودی اجرایی می‌شود.

حجت الله حسنوند، در رابطه با تصرف بخشی از منطقه گردشگری کهمان در سلسله اظهارداشت: منطقه کهمان یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری در استان لرستان و شهرستان سلسله است که از سوی سازمان میراث فرهنگی به عنوان منطقه نمونه گردشگری ثبت شده است.

وی افزود: بر اساس ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب، زمین‌های بستر رودخانه جزو اموال عمومی و مشترکات محسوب می‌شوند و حریم رودخانه از مصادیق بیت المال است.

رئیس امور آب سلسله با اشاره به طرح آزادسازی حریم رودخانه کهمان، عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح، احیاء مسیل رودخانه کهمان، تخریب و جمع‌آوری تأسیسات غیرمجاز و پل‌های غیرفنی احداثی بود که بدون هماهنگی با امور آب ایجاد شده و مزاحمت برای بخش منابع آب شهرستان ایجاد می‌کرد.

وی به خطرات تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها برای شهرستان اشاره کرد و گفت: تشدید حوادث سیلابی، آبگرفتگی معابر و تشدید آلودگی منابع آبی شهرستان از مهمترین خطرات و پیامدهای تصرف حریم و بستر رودخانه ها محسوب می‌شود.

حسنوند با بیان اینکه  فاز اول طرح آزادسازی منطقه کهمان اجرایی شده است، عنوان کرد: با عنایت دادستان، فرماندار، نیروی انتظامی و دستگاه‌های اجرایی شهرستان توانستیم در مجموع سه هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کهمان را به طول 7 کیلومتر آزادسازی و رفع تصرف کنیم.

رئیس امور آب سلسله با اشاره به فاز دوم آزادسازی و رفع تصرف اراضی این منطقه، بیان کرد: از کلیه مالکان و بهره‌برداران حقیقی و حقوقی  مجاور رودخانه کهمان انتظار می‌رود با استناد به تبصره 3 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب، حداکثر تا روز  جمعه 19 آذر ماه نسبت به آزادسازی حریم و بستر رودخانه و جمع‌آوری فنس کشی‌ها و پل‌های غیر فنی احداثی و غیرمجاز که بدون کسب مجوز از شرکت آب منطقه‌ای لرستان و یا امور آب شهرستان اقدام به احداث آن ها کرده‌اند اقدام کنند چون در غیر اینصورت امور آب شهرستان با  توجه به تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب، قاطعانه نسبت به تخلیه و قلع اعیانی اقدام می‌کند.

وی ضمن قدردانی از اهالی روستاهای منطقه کهمان و بهره‌بردارانی که در فاز اول طرح همکاری و مساعدت لازم را با اداره امور آب شهرستان داشتند، گفت: از مردم فهیم و فرهنگی شهرستان انتظار می‌رود نسبت به آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها و جمع‌آوری تأسیسات غیرمجاز، نهایت همکاری را با اداره امور آب شهرستان داشته باشند.

حسنوند ضمن قدردانی از زحمات دادستان، فرماندار، رئیس دادگستری و اعضای شور تأمین جهت رفع تصرف بخشی از این منطقه تصریح کرد: ادامه این طرح را تا آزادسازی و رفع تصرف اراضی حریم و بستر رودخانه تا آخرین نقطه کهمان ادامه دارد.

فریدون رواد رئیس دادگستری سلسله نیز ضمن قدردانی از همراهی و همکاری اهالی دره تنگ کهمان در آزادسازی حریم بستر رودخانه کهمان و  جاده و منابع ملی گفت : ساکنان این منطقه از اقشار زحمت‌کش و تولید کننده جامعه هستند که همواره و در همه عرصه ها همراه و همگام با نظام مقدس جمهوری اسلامی شور انقلابی و فرهنگ بالای خود را به اثبات رسانده‌اند.

رواد اظهار داشت: هدف از اجرای قانون صرفاً حذف تصرفات حریم جاده و رودخانه است که به دلیل عدم آشنایی برخی از مردم ایجاد شده است.

رئیس دادگستری سلسله افزود: تولید و تولیدکنندگان در سال اقتصاد مقاومتی برای نظام ارزشمند هستند و ما قدردان آنان هستیم ضمن احترام به مالکیت قانونی و ثبتی کشاورزان از منابع ملی نیز حفاظت می‌کنیم.

 

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات