معاون استاندار لرستان:

معاون استاندار لرستان گفت:کمیته پژوهش مبارزه با مواد مخدر به ریاست جهاد دانشگاهی لرستان در استان راه‌اندازی می‌شود.

حبیب‌الله خجسته پور عصر امروز در جلسه شورای مواد مخدر لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: امروز با توافق روسای دانشگاه‌های استان، رئیس جهاد دانشگاهی استان به‌عنوان رئیس کمیته پژوهش مواد مخدر انتخاب شد تا این کمیته با عضویت معاونان دانشگاه‌های استان برنامه‌های پژوهشی حوزه مبارزه با مواد مخدر را در استان دنبال کند.

وی به راه‌اندازی مرکز معتادان متجاهر زن مبتلابه بیماری عفونی در استان اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی این مرکز امیدواریم شهر از حضور این معتادان پاکسازی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: در حوزه مشارکت، سازمان‌های مردم‌نهاد بسیاری پای‌کار آمدند به‌طوری‌که تاکنون برای مبارزه با مواد مخدر اقدامات خوبی انجام داده‌اند اما بازهم نیازمند مشارکت جدی‌تر آحاد مردم هستیم.

وی بیان کرد: امیدواریم با آموزش‌هایی که در حوزه پیشگیری از مواد مخدر در استان انجام می‌شود شاهد کاهش سن ابتلای مواد مخدر در استان باشیم.

خجسته‌پور بابیان اینکه مسئولان قضایی استان لرستان در حوزه مقابله با اعتیاد اقدامات بسیار خوبی انجام داده‌اند، گفت: ساخت مرکز فرهنگی در منطقه اسدآبادی اقدام بسیار مطلوبی بوده که با توجه به نقش پیشگیرانه مراکز فرهنگی شاهد راه‌اندازی مرکز دیگر در مناطق حاشیه‌نشین شهرها باشیم.

وی تصریح کرد: ازآنجاکه اساس هر تصمیم‌گیری مناسب در هر عملی انجام کارهای پژوهشی است تا زمانی که مسئله تحقیق و پژوهش را جدی نگیریم نمی‌توان برای برطرف کردن مشکل اقدام کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان اظهار داشت: در حوزه پیشگیری از مواد مخدر دو تفاهمنامه بین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و دانشگاه‌های استان منعقد می‌شود.

 

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات